YTB Hukukçular Buluşması – Strazburg

YTB Hukukçular Buluşması – Strazburg

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, 3–5 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Fransa’nın Strazburg şehrinde, yurt dışındaki avukat ve profesyonel hukukçuları buluşturacaktır.

 

YTB tarafından yurt dışında yaşayan hukukçulara yönelik 2012 yılından itibaren düzenlenen “YTB Hukukçular Buluşmasının” 2019 yılındaki ilk programı Mayıs ayında gerçekleştirilecektir. 3–5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Strazburg’da düzenlenecek programa yurt dışında hukuk fakültesini tamamlamış ve profesyonel anlamda hukukçu/avukat olarak görev yapan kişiler başvurabilecektir. Avrupa’nın farklı ülkelerinden 60 katılımcıyla gerçekleştirilecek programda; ülkeler arası adli yardımlaşma konuları gibi yurtdışı vatandaşların hukuki ihtiyaçlarına dair konular ve Türkiye’nin yeni idari sistemi hususlarında alanın uzmanları ve deneyimli kamu görevlileri tarafından eğitim verilecektir. Sunumların yanında interaktif oturumlar ve ülkeler özelinde çalıştaylar da yapılacaktır. Programın eğitim dili Türkçedir.

 

 

 

KATILIMCI PROFİLİ

“YTB Hukukçular Buluşması”, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Lüksemburg, ve Norveç’te ikamet eden ve bu ülkelerdeki hukuk fakültelerinde lisansını tamamlamış avukat ve profesyonel hukukçuların başvurusuna açıktır. Programa daha önce YTB tarafından düzenlenmiş programlara katılan hukukçular da başvurabileceklerdir.

 

ULAŞIM VE KONAKLAMA

3 Mayıs 2019 otele giriş ve 5 Mayıs 2019 otelden çıkış olmak üzere program süresince yemek dahil konaklama ve program kapsamında planlanan her türlü faaliyetlere katılım YTB tarafından karşılanacaktır. 3 Mayıs 2019 Cuma günü akşam saatlerinde tanışma toplantısı ile başlayacak program, 5 Mayıs 2019 Pazar öğleden sonra sona erecektir.

Eğitim programına katılım için katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Ulaşım giderleri ise YTB tarafından ülke gruplarına göre desteklenecektir. Ulaşım desteği bilet ibrazı karşılığında verilecektir.

 

  • Fransa içi gidiş-dönüş: 100 Avro’ya kadar
  • Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsviçre, İtalya, Lüksemburg gidiş-dönüş: 150 Avro’ya kadar
  • Danimarka, İngiltere gidiş-dönüş 250 Avro’ya kadar
  • Finlandiya, İsveç, Norveç gidiş-dönüş: 300 Avro’ya kadar

 

BAŞVURU USULÜ VE SEÇİM

“YTB Hukukçular Buluşması / Strazburg”a katılım için başvurular basvuru.ytb.gov.tr adresinden sisteme üye olunarak yapılabilir.

Başvuru için son tarih 21 Nisan 2019 olarak belirlenmiştir.

Programa katılması uygun görülen katılımcılara 24 Nisan 2019 tarihinde e-posta yoluyla bilgi verilecektir. Katılım imkânı, program planlaması ve ülkeler için belirlenen kontenjan ile sınırlıdır.

 

DETAYLI BİLGİ

Program hakkında detaylı bilgiye ytb.gov.tr internet sitesinden ulaşılması mümkündür. Ayrıca programa dair sorular ihep@ytb.gov.tr adresine gönderilebilir.

 

Programa göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Anahtar Kelimeler: YTB Hukukçular Buluşması – Strazburg