Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği, Başkanlığımızı Ziyaret Etti

Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği, Başkanlığımızı Ziyaret Etti

Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği, Başkanlığımızı Ziyaret Etti

 

Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği, Başkanlığımızı ziyaret ederek, Başkan Abdullah Eren ile bir araya geldi. Düzenlenen programda konuşan Başkan Eren, yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarda, STK’larla işbirliğinin büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim programı kapsamında Türkiye’de bulunan Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği heyeti Başkanlığımızı ziyaret etti. Başkan Abdullah Eren ile de bir araya gelen heyet, kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı. Düzenlenen programda konuşan Başkan Eren, yurt dışındaki vatandaşlarımızın varlığı açısından derneklerin büyük öneme sahip olduklarının altını çizdi. 

 

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’nin diaspora politikasının esas aktörlerinden olduğunu belirten Başkan Abdullah Eren, “Dünyanın dört bir yanında vatandaşlarımız bulunmaktadır. Fakat Türkiye’nin diaspora politikasının esas aktörlerinden bir tanesi Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızdır. Bizler aslında sizlerin takipçisiyiz. Bizler ne kadar projeler düzenlesek de aslında bunların hepsi sizden aldığımız karşılığa, sizin bizim önümüzde yürümeniz neticesinde gördüğümüz tabloya yönelik çalışmalardır. Türkiye’nin Avrupa’daki vatandaşlarına yönelik bir hamiliği olacaksa burada da baş aktör sizlersiniz. Avrupa’daki ailelerin derneklere yönelik bir kanaati olmazsa, bizim verdiğimiz projenin hiçbir anlamı kalmaz. Sizlerin destekleri olmadan bizlerin Avrupa’daki vatandaşlarımıza temas etmesi mümkün değil. Sizler bu bilinci artırırsanız, bizlerin projeleri daha kolay hayata geçecektir” diye konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE PROJELERİMİZİ ARTTIRACAĞIZ

Önümüzdeki dönemlerde Avrupa’daki vatandaşlarımıza yönelik projelerin artacağını dile getiren Başkan Eren, bu çalışmalarda Avrupa’daki derneklere ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Dernekler sayesinde vatandaşlarımıza daha rahat ulaşıldığını belirten Eren, “YTB olarak önümüzdeki dönemde projelerimizi arttıracağız. Sizlerin de görüşleri neticesinde programlarımızı hayata geçireceğiz. Burada sizlerin yardımları bizlere büyük destek olacaktır. Sizler Avrupa’daki öncülersiniz, sizlerin binlerce vatandaşımıza ulaşma imkânı var. Eğer siz projelerimizin önemi noktasında çalışmalar yürütürseniz, bizlerin işi daha kolaylaşacaktır. Bu sayede çok daha büyük projeleri hayata geçirebiliriz. Her zaman Avrupa’daki vatandaşlarımızın yanından olmaya devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Stuttgart DİTİB Eyalet Kadın Birliği, Başkanlığımızı Ziyaret Etti