Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

İki yüzlü Avrupa


Müjdat Gür

Terör örgütü elebaşı  Salih Müslüm Çekya’da serbest bırakılıyor. Bir bakıyorsun Almanya’da gövde gösterisi yapıyor. Kırmızı bültenle aranan kişi elini kolunu sallayarak Avrupa ülkerinde gezebiliyor. Uluslar arası anlaşmaya göre bu bir suçtur. Size gelince hak hukuk bize gelince guguk öylemi?

 

Yunanistan’a kaçan 15 Temmuz darbeci askerleri Yunanlılar bize geri iadesini yapmadı. Bizde sınırımızı ihlal eden askerlerinizi vermiyoruz. “Gelinde alın” Devran birgün dönecek ve pişman olacaksınız. *Yalancı Avrupa, Terör destekçisi Avrupa, Türk düşmanı Avrupa,İslam düşmanı Avrupa ne dersek diyelim.* Bunlarda bu saydıklarımızın hepsi mevcut. Bunların iki yüzlü olduğunu anlamak çokta zor değil. “Nasıl olurda insan bu kadar fırıldak olur?”

 

Son birkaç gündür bazı Avrupa Ülkelerinde vatanımıza karşı duyulan bu samimiyet ne?

 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte,   Türkiye’yi öve öve bitiremiyor. AB’nin Türkiye için müzakere kapılarının  kapanmadığını söylüyor.

 

Gelde şaşırma şimdi..

 

Hollanda parlamentosunun 1915 olaylarının soykırım  kabulü tanımlaması ardından sanırım bu tasarılarla ve bu düşmanlıkla bir yere varamayacaklarını anladılar. *Türkiye ‘ye birlik çağrısı yapmaya başladılar.

 

Nedir bu Türkiye sevdanız.

 

“HAYRET” Başlarına taş düştü sanırım..sanki akılları başına geldi dermişim.  Gelse ne olacak ki, iki yüzlü olduktan sonra.

 

Az uyanık değilsin AB’nin zırvana Hollanda’sı bükemediğiniz bileği öpersiniz.. ama sizler artık o güveni yitirdiniz.

 

Türkiye ‘nin Afrika ülkeleri ziyaretleri gözlerinizi korkuttu.

 

Ezeli korkunuz Rusya, Türkiye‘ye birşey olursa yanındayız demesi sizlerin dizlerinin bağını kilitledi.

 

Dahasıda var tabi onuda belirteyim ve sözlerime son vereyim.

 

Afrin’de kaybeder sandınız amma.. Türkiye onunlada yetinmeyip ABD ‘ye önümüze kim çıkarsa onuda ezer geçeriz sözleri* kalbinize hüzün ve sızı verdi.

 

Eski Türkiye’nin olmadığını güçlü bir Türkiye olduğunu gördünüz. 15 Temmuz dan sonra generalları içeri tıktılar nasıl olsa artık TSK’nın eski gücü kalmadığınımı zannettiniz? *Aksine dahada güçlendik.* Savaş halinde bir ülkenin tabiki de ekonomisinin çökmediğini görmeniz sizleri derinden üzdü ve şaşırttı.

 

Yoksa ABD çelik ve alüminyum ithalatı zammında dayatmamı yapıyor? Bizlere yeşil ışık yakmanızın altında bu olmasın? Niyetinizde hiç bir zaman halis olmadınız. Dönme dolap gibisiniz.

 

Avrupa Birliğiniz İngiltere’nin ayrılması ile zaten çöküşe geçtiğini gösterdi. Dağılmak üzere olan birliğinizde bizim işimiz olamaz. Siz yolunuza biz yolumuza.

 

Unutma Hollanda.!

 

Eğer bugün Türkiye ile ekonomik bağın güçlü ise; güçlü olmasını ülkende  yaşayan diaspora Türklerine borçlusun. Hem artık ülkemize akıl vermeyede kalkmayın.. sizleri dinlemiyor ve tın’lamıyoruz. *Bunuda bir kenarınıza yazınız ve artık zırvalamayıda  kesin..* bizim hangi ülke ile iş birliği yapacağımızada biz karar veririz. “sizler değil”

 

Şöyle bir nefes alın,hizaya gelin.

 

Hizaya geldiğinizi Suriye’de kurmuş olduğunuz terör örgütleri ile bağınızı koparır ve yanlış yaptığınızı dünyaya duyurursanız inandırıcı olursunuz. İki yüzlü olmayada hiç gerek yok. Biz sizleri sizden daha çok tanıyoruz.

 

Biz Türklerin 2500 yıllık bir tarihi  geçmişi var. 16 imparatorluk onlarca devlet yüzlerce beylik kurmuş bir milletiz.* Bizleri kalleşlikle yenmeyi düşünüyorsanız yanılırsınız.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar