Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Özür Diliyoruz!


Salih Altınışık

Son yıllarda ülkemiz üzerine yoğunlaşan şer odaklarının zirve yaptığı bir süreçte vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un „ Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.“ dizelerini hatırlamaya ve okumaya ihtiyacımız var. Unutulmamalıdır ki; artık milletimizin kendini dünyaya değil, kendini kendine anlatmaya ihtiyaç duymaktadır.

Bu bağlamda hepimizin özür borcu vardır.

Barış dini olan İslamiyetin ruhunu yaşayan atalarımızın mirasına gerçek manada sahip çıkamayarak sefil kaldığımız için özür diliyoruz.

Toplum olarak enaniyet ve bencilliğe yol verdiğimiz için özür diliyoruz.

Osmanlı’da ki adalet ve hoşgörüden uzaklaştığımız için özür diliyoruz.

Yirmi iki milyon kilometrekarelik bir coğrafyaya yayılmış olan büyük bir imparatorlukta yaşayan çeşitli ırk, din, dil ve kültürden gelen insan topluluğunun yöneten üst aklı, yedi yüz seksen bin kilometrekarelik bir coğrafyaya taşıyamadığımız için özür diliyoruz.

Osman Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Yavuz Sultan Selim’in, Abdülhamit’in mirasına sahip çıkamadığımız için özür diliyoruz.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin, Yunus Emre’nin, Şeyh Edibali’nin, Ebu’l Fida’nın, Akşemseddin’in, İbni Haldun’un, Necip Fazıl’ın mirasına sahip çıkamadığımız için özür diliyoruz.

Büyük millet, büyük devlet düsturundan uzaklaştığımız için özür diliyoruz.

Yüzyıllar boyu dünya’nın özellikle de İslam çoğrafyasının örnek aldığı büyük ve asil bir medeniyetin layıkıyla temsilcisi olamadığımız için özür diliyoruz.

Son yüzyıldır garpın şarka olan zülmüne sessiz kaldığımız için özür diliyoruz.

Atalarımızı ve tarihimizi unutarak garpa boyun eğen bir zihniyetin bizleri yönetmesine müsaade ettiğimiz için özür diliyoruz.

Evet ‘ÖZÜR DİLİYORUZ’!, hata ettik. Çünki biz kendimizi unuttuk. Artık ayağa kalma zamanıdır. Elbet bu millet geçmişi ile bütünleşmiş bir şekilde yine dünyaya hükmedecektir. İşte o zaman garpın ve şer odaklarının üst aklı diz çökecek, sözde Ermeni soykırımı safsatası son bulacaktır.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar