Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Saç ekimi neden bu kadar yaygınlaştı?

Op. Dr. Deniz Küçükkaya: Günümüzde estetik kaygılar her dönem olduğundan çok daha fazla ön plana çıkmakta. Kadınların daha güzel ve genç görünme arzuları her geçen gün artmakta. Bununla beraber erkeklerin de bu istekleri günümüzde hiç de görmezlikten gelinecek boyutta değil artık.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Erkek estetiği denildiğinde akla ilk gelen elbette ki saç ekimi. Saç erkeklerin görüntüsünü çok etkilemekte. Saçın olması kişiyi çok daha genç göstermekte iken kellik olduğundan çok daha fazla yaşlı görünmesine neden olmakta. Erkeklerin en büyük sıkıntısı olan kellik sorunu artık çok kolay uygulanabilen ve oldukça doğal sonuçlar elde ettiğimiz saç ekimi işlemiyle hallolmakta. Bayanlarda da görülebilen saç dökülmesi sorunlarında da saç ekimi işlemi uygun olanlarda çok iyi sonuçlar vermektedir.

Saç ekimi kimlere yapılır?

Saç ekimi 18 yaşını doldurmuş, saçsızlık ya da saç dökülmesi problemi yaşayan  erkek veya bayanlara yapılabilir.

Saç ekiminden önce dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

Saç ekilecek olan kişinin öncelikle muayenesi önemlidir. Saç dökülmesinin sebebi genetik mi yoksa farklı bir hastalık nedeni ile mi oluşmuş bunun değerlendirilmesi gereklidir. Erkeklerde çoğunlukla  her hangi altta yatan bir hastalık olmadan genetik nedenlerle saç dökülmesi olmaktadır.  Saç dökülmesi bazen  18 yaş gibi çok erken yaşlarda başlar bazen de  30 lu yaşları bulabilir. Erkeklerde özellikle 40 lı yaşlardan sonra saç dökülmesinin hızının çok çok  azalmasını  beklemekteyiz. Bununla beraber kullanılan  bir ilaca veya hormonal bir bozukluluğa neden olan bir hastalık varsa bunun da saç dökülmesi yapabileceği unutulmamalıdır. Böyle durumlarda mevcut olan hastalığın tedavisinden sonra veya kullanılan ilacın bırakılmasından sonra gerekli değerlendirmeler yapılarak saç ekimine karar verilmelidir.

Kadınlarda ise  çoğu zaman saç dökülmesinin nedeni kansızlık veya hormonal bir problem olmaktadır. Bu sorunlar giderildiği taktirde saç sıklığı ve kalınlığı çoğu zaman normale dönmektedir. Ancak tüm tetkiklerin normal olmasına karşın saçsızlık problemi yaşayan bayanlara da saç ekimi başarılı bir şekilde uygulanabilir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile bu işlem hem bizim için hem de hastalarımız için son derece büyük rahatlıktır. FUE yönteminde saçlar tek tek alınmakta ve saç alınan yerde her hangi bir iz kalmamaktadır. Daha önce kullanılan teknikle(FUT) ense bölgesinde çizgi şeklinde iz kalmaktaydı. FUE tekniğini diğer teknikten ayıran en önemli özelliği ense bölgesinde iz bırakmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyenler için bu durum göz önüne alınmalıdır.

Saç ekimi sırasında uyuşturmak amacıyla lokal anestezi uygulanırken sadece bir miktar ağrı olmaktadır. Sonrasında işlemle ilgili ağrı hissedilmemektedir. Hatta köklerin alınmasından sonra ekime geçildiğinde hastalarımız  telefonlarıyla sosyal medyayı takip edebilmekte, maillerine cevap verip istedikleri televizyonu veya sinema filmini izleyebilmektedirler. İşlemin tamamı ortalama olarak 6- 8 saat kadar sürmektedir.Saç köklerinin alınmasından sonra yemek molası verilmekte, istenildiği taktirde sonrasında da küçük aralar verilmektedir.

Saç ekiminden sonra süreç nasıl işler ve ekilen saçlar ne zaman çıkar?

Saç ekiminden sonra ertesi gün ense bölgesindeki bandaj açılır. Sonrasında 3. günden itibaren özel bir şekilde saçlar yıkanmaya başlar ve bu yıkama işlemi hergün olmak üzere 10 güne tamamlanır. Bu yıkama işlemini hastalarımız kendileri yapmaktadır. 10. günden sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar ve bu süreç yaklaşık 1 ay kadar sürer. Bu dönemde hastaların sakin olması gerekir. Çünkü bu normal bir süreçtir. 3. aydan sonra ekilen saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar. 6-9 ay içerisinde büyük çoğunluğu çıkmış olur. Saçların tamamının çıkması ve doğallaşması 1 yılı bulmaktadır. 1 yılın sonunda kuaförlerin bile anlamakta zorlanacağı ve ömür boyu kalıcı olan saçlar çıkmış olur. Ense bölgesinden alınan saçlar genetik olarak dökülmemeye programlı olduğundan bu bölgeden alınan saçlar dökülmezler.

Yurtdışından gelecek hastalarınıza ne gibi kolaylıklar sunmaktasınız?

Sağlık turizmi olarak ülkemiz başta İstanbul olmak üzere oldukça dikkat çekmektedir. Dünyanın her yerinden hastam olduğunu söyleyebilirim. Amerika, Avrupa ülkeleri, Rusya, Arap ülkeleri ve daha bir çok ülkeden hem saç ekimi için hem de diğer estetik ameliyatlar için kliniğimize başvurular olmakta.  Hastalarımızn her türlü ihtiyacını karşılamak için ben ve  ekibim yoğun bir çaba harcamaktayız. Hastalarımızın havaalanı otel ve diğer şehir içi transferlerini , otel rezervasyonlarını, gerekirse tercümanlık hizmetlerini tamamen bizler organize etmekteyiz. Gelecek olanlara sadece uçak biletlerini almaları kalmakta. Hem saç ekimi hem de diğer estetik ameliyatlarını olup birkaç gün de İstanbul u gezerek keyifli bir zaman geçirmiş olmaktadırlar.

ETİKETLER : Saç ekimi Op. Dr. Deniz Küçükkaya
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı