Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

DİTİB'ten Hacı adaylarına bilgilendirme semineri

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2018 yılı Hac Organizasyonu ile hacca gidecek hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Köln ve çevresinden bu yıl hac görevini yerine getirecek hacı adayları için düzenlenen bilgilendirme semineri Köln DİTİB Genel Merkez’de yapıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, hacı adaylarına hacca hazırlık kapsamında bazı tavsiyelerde bulundu.

 

Dilek, “Hac İslam’ın en önemli şiarından ve şartlarından biridir. Hac için kalben ve ruhen hazırlıklıklarımızı tamamladık. Öncelikle bu yolculuğa çıkmadan önce iki hususun altını çizmek istiyorum. Birincisi bu yolculuk bir sabır yolculuğudur. Her şeyimizle birlikte sabredeceğiz, sabır imtihanından geçeceğiz. İkincisi ise toplu yapılan eylemlerde, ibadetlerde din görevlilerimize ve kafile başkanlarımıza tabi olmanızdır. Onların koydukları kurallara ve yönlendirmelerine tabi olmanızdır. Hac hizmetlerinin tamamında hepimize büyük görevler düşüyor. Hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Bunu başarabilirsek güzel bir hac ibadeti eda etmiş olacağız. Yüce Mevla, aynı gittiğiniz gibi orada görevi tamamlamış olmanın, kabul olmuş bir hac görevini ifa etmenin mutluluğu ile ailenize, s evenlerinize dönmenizi nasip etsin.” dedi.

 

Hacı adaylarına yönelik düzenlenen seminerde Köln DİTİB Merkez Camii din görevlisi Emre Şimşek, ‘uçuşlar, intikal ve yerleşimlerde dikkat edilecek hususlar’, Eitorf DİTİB Camii din görevlisi ve kafile başkanı Ahmet Kadıoğlu ‘Hac menasiki’, Euskirchen DİTİB Camii din görevlisi Recep Sarıkaya ve Wesseling DİTİB Mimar Sinan Camii din görevlisi Hüseyin Sözen ‘Mekke ve Medine’de ziyaret yerleri’, Diyanet Vakfı Avrupa Kurban Koordinatörü Selman Aktaş ise ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ hakkında bilgiler verdi. Ayrıca bayan hacı adaylarına yönelik Köln bölge bayan din görevlileri Hacire Öncü ve Sena Atasoy tarafından da bayan hacı adaylarına yönelik ayrı bir seminer verildi.

 

Hacı adayları 3 Ağustos tarihi itibariyle Köln Havalimanından kutsal topraklara uğurlanacak.

 

Gün boyu süren hacı adayları bilgilendirme semineri, soruların cevaplandırılması ve yapılan dua ile sona erdi.

 

 

 

 

 

Ercüment Aydın / Köln - Almanya

ETİKETLER :
Diğer ETKİNLİKLER haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı