Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Bilgi: Farklı düşünen baskı görüyor

UID Başkanı Bülent Bilgi, farklı düşünene baskı uygulandığını, ana akım düşünce dışına çıkan derneklerin takibe alındığını vurguladı ve BU ALMANYA ADINA UTANÇTIR dedi.

Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) Almanya'da takibe aldığını açıkladığı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Başkanı Bülent Bilgi, SABAH'a konuştu. Bilgi, Almanya'da farklı düşünenlere baskı uygulandığını ifade ederek, "Farklı düşünenlere, ana akım düşüncenin dışına çıkanlara her yerde baskı uygulanıyor. Düşüncemizi ifade etmeye çekinir olduk. Bu çok tehlikeli" dedi.

 

DURUM ARTIK ENDİŞE VERİCİ


Demokrasisiyle övündüğünü savunan bir ülkede bu durumun endişe verici olduğunu vurgulayan Bilgi, "Biz AB Parlamenterler Meclisi'nde sürekli dillendirilen, 'Kültür ve kimliğinizi koruyarak bulunduğunuz ülkeye katkıda bulunun' söylemini gerçekleştiriyoruz. Ancak Almanya bundan rahatsız oluyor. Derneğimizin izlenmesi Almanya adına utanç verici" ifadelerini kullandı.

 

FETÖ'CÜLERİ İZLESİNLER


Bülent Bilgi, "Topluma sürekli olarak Erdoğan ve onu sevenlerin anti demokratik olduğunu pompalarsanız, içini doldurmanız gerekir. Bu yüzden UID takibe alındı. Anayasaya tehdit oluşturacak ne eylem ne de söylemimiz var" dedi. 15 Temmuz'dan FETÖ'nün sorumlu olduğunun bilindiğini belirten Bilgi, "Onları takip etsinler" diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar