Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

AK Parti’nin seçim zaferi Almanya’da kutlandı

24 Haziran seçimlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük destek veren Avrupalı Türkler, seçim zaferini Bielefeld’de kutladı. Kutalamada seçim çalışmalarına katkı sunanlara plaket verildi.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile AK Parti Bielefeld Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen 24 Haziran Seçim Kutlama Programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bielefeld Steinhagen’de bulunan Esilla Düğün Salonun’da gerçekleştirilen kutlamada seçim sürecinde yoğun çalışmalar yapan partililere teşekkür belgeleri dağıtıldı.

 

UID Bielefeld Bölge Başkanı Şenol Sayılı, 24 Haziran’da yapılan seçimlerde Almanya’dan Ak Parti’ye rekor düzeyde oy verildiğini belirterek, tüm Avrupalı partililere teşekkür etti. 24 Haziran’da AK Parti’nin Avrupa’da da bir destan yazdığını vurgulayan Sayılı, “Avrupalı Türkler olarak 13 günlük bir seçim maratonunda sahada, arazide vatandaşlarımızın desteğiyle, arkadaşlarımızın gayretiyle en güzel sonucu elde ettik. Almanya genelinde oylarını yüzde 25 arttıran tek bölge konumundayız. Bu nedenle gönüldaşlarımızla bir araya gelmeye karar verdik“ dedi.

 

UID Ekonomi Birim Başkanı Abdullah Ören Bielefeld bölgesinde elde edilen sonucun kendilerini son derece memnun etiğini belirterek, “Tüm Avrupa teşkilatlarımız büyük bir gayretle çalıştı. Seçimde güzel bir sonuç elde ettik. Eski genel başkanımız sayın Zafer Sırakaya ile Mustafa Yeneroğlu milletvekili seçildiler. Artık gurbetçilerimiz yalnız değil. Herşey daha iyi olacak“ diye konuştu.

 

Seçim çalışmalarında Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da AK Partili kadınların hep ön planda yer aldıklarını ifade eden UID Kadın Kolları Başkanı Ayşe Asut, “Bizler Avrupalı Türkler olarak görevimizi yerine getirdik. Ne kadar antidemokratik uygulamalarla karşılaşsak da dik durduk ve bu başarıyı bütün milletimizle hep birlikte yakaladık“ diyerek duygularını dile getirdi.

 

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı kutlamaya UID eski genel başkanı, İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya telefon ile bağlandı. Sırakaya, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında tüm Avrupalı gönüldaşlarına teşekkür etti. Avrupalı Türklerin Ankara’daki sesi, gözü ve kulağı olacağını bir kez daha dile getirdi.

 Programda halk müziği sanatçılarından Ahmet Baydaroğlu ve İlahi sanatçısı Devran ilahi grupu, Cengiz Bardak ve ekibinide sahne aldılar.

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer ETKİNLİKLER haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar