Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Görme engelli Nuray’ın Kur’an okuma azmi

Almanya’nın Duisburg şehrinde yaşayan ve doğuştan görme engelli Nuray, Elifba‘dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’e geçme azmi büyük takdir topladı.

Duisburg – Meiderich DİTİB Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan 11 yaşındaki Nuray Sarıkaya üç aylık bir eğitim sonunda Kur’an-ı Kerim’e geçti. Doğuştan görme engelli olan Nuray, kabartma yazı olarak bilinen ‚Braille alfabesi‘ ile Elifba‘dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin sevincini yaşadı.

 

Nuray’ın gayretini takdirle karşıladıklarını ifade eden Din görevlileri Hüseyin Yavaş, Feyzullah Taşçı, Havva Öztürk ve Dernek Başkanı Bahattin Turgut, „Nuray kızımızın azmi takdire şayandır. Derneğimizin, kurs arkadaşlarının övünç kaynağı oldu. Gözü görmemesine rağmen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyabiliyor. Kendisini, anne ve babasını Kur’an öğrenme azminden dolayı tebrik ediyoruz.“ şeklinde konuştu.

 

Gözlerinin görmemesinin bir şeyleri başarabilmeye engel olmadığını vurgulayan din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk, „Nuray ile Elifba’dan başlayarak Kur’an-ı Kerim’e geçtik. Nuray inandı ve başardı. Arkadaşlarıyla birlikte bir şeyleri öğrenmeye görmenin engel olmadığına şahit olduk. Başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ercüment Aydın / Duisburg - Almanya

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar