Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Hakan Çavuşoğlu milletvekilliği yeminini etti

Türkiye’de 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan seçimlerde Batı Trakyalı Hakan Çavuşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bursa milletvekili olarak yeniden seçilerek TBMM’deki törende milletvekilliği yeminini etti.

Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Batı Trakya kökenli Hakan Çavuşoğlu AK Parti Bursa 1. sıradan aday gösterilmişti. Çavuşoğlu’nun yeni kabinede hangi görevi üstleneceğinin pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

 

Hakan Çavuşoğlu’nun yeniden milletvekili seçilmesi Bursa’da olduğu kadar Yunanistan’daki Batı Trakya Türkleri tarafından da sevinçle karşılanmıştı.

 

Bursa’da düzenlenen törende mazbatasını aldıktan sonra Meclis’te milletvekilliği andını içen Çavuşoğlu, tüm seçmenlerine teşekkür etti.

 

Hakan Çavuşoğlu, 26 Şubat 1972’de Yunanistan Gümülcine’de doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Gülsüm’dür. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

 

24. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. Adalet Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Güney Doğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesidir. 65.Hükümette Başbakan Yardımcısıdır.İyi düzeyde Yunanca, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Çavuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ETİKETLER :
Diğer TÜRKİYE haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar