Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Almanya'dan fitne kanalına büyük ödenek

FETÖ’cülerin sesi haline gelen PKK sevici Deutsche Welle’nin Türkçe kanal kurması için dev bütçe ayrıldı. Amaç, yanlı yayınlarla Almanyalı Türklerin Türkiye ile bağını koparmak.

Almanya'nın uluslararası yayın kuruluşu Deutsche Welle (DW), kurmayı planladığı Türkçe televizyon için 7 milyon euroluk ek bütçe talep etti. Talep, Federal Parlamento'nun bütçe görüşmeleri sırasında ortaya çıktı. Terör örgütleri FETÖ ve PKK'ya sempati ile bakıp masumlaştırıcı haberler yapan Deutsche Welle'nin talep gerekçesi ise, "Dezenformasyon ve propagandaya karşı denge unsuru oluşturmak" oldu.

 

AMAÇ TÜRK MEDYASINI SUSTURMAK


Daha önce 5 milyon euro bütçe alan DW, Türkçe televizyon ile Almanyalı Türklerde kendi dikte ettiği algının hâkim olmasını, Türkiye ile gönül bağının kopmasını hedefliyor. SABAH gibi Türklerin her sorununu dile getiren, haksızlıklar karşısında ses çıkaran medya istemeyen Almanya, ülkede kuklası olacak, her dediğini hayata geçirecek bir Türkçe medya oluşturmak gayretinde.

 

DAHA ÖNCE DENENDİ


Alman Hükümeti, kendi Türkçe medyasını daha önce de oluşturmaya çalıştı. 2009 yılında Alman Haber Ajansı (dpa) Türkçe haber hizmeti vermeye başladı ancak, ömrü uzun olmadı. Şimdi aynı proje daha etkili olacağı gerekçesi ile televizyon kanalı üzerinden denenmek isteniyor. Bunun küçük adımları da ZDF'in alt kanallarında hain Can Dündar'a program yaptırmakla başladı.

 

PKK VE FETÖ'NÜN SES


DW, çok sayıda FETÖ firarisi subayı ekrana taşıyıp Türkiye aleyhinde propaganda yapmalarını sağladı. Her tartışmalı gösteri ve eylemden sonra PKK'nın savunuculuğunu üstlendi. PKK'nın seslerine ekran ve internet sayfalarında yer verdi. Türkiye'deki seçim dönemlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine yayınlar yaptı. Can Dündar, Deniz Yücel, Doğan Akhanlı gibi pek çok Türkiye aleyhine çalışan isimleri özgürlük isteyen masum insanlar gibi gösterdi.

 

FİKİR BABASI CEM ÖZDEMİR


TÜRKİYE ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yürütülen tüm kara propagandanın mimarı olan sözde Ermeni soykırımı yalanını Alman Meclisi'ne getiren Yeşiller Partisi eski Eşbaşkanı Cem Özdemir, DW Türkçe televizyon kanalının da fikir babası oldu. Özdemir, geçen yıl bir gazeteye verdiği demecinde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış propagandasına karşılık vermek ve Avrupa'ya yayın yapan Türk televizyonlarına meydanı bırakmamak için Arte gibi bir kanalın kurulması gerek" demişti. Bu açıklamadan sonra Türkçe televizyon fikri gelişti.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar