Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Avrupalı Türk'ün 24 Haziran beklentisi

Avrupanın Sesi, Avrupa'daki Türk seçmenlerin nabzını tuttu. Başta Almanya olmak üzere Avrupa'da yaşayan Türk seçmenin gönlünde yatan güçlü bir Türkiye ve güçlü bir lider. İki hafta boyunca sandığa koşan Türkler, Erdoğan'ı Başkan olarak görmek istiyor.

Avrupalı Türkler Cumhurbaşkanlığı sisteminin yararlarına inanıyorlar. Gazetemize görüşlerini aktaran vatandaşların çoğu yeni sistemle bürokrasinin artık engel olmaktan çıkacağını ve atılımların hızla ve artarak devam edeceğine inandıklarını dile getirdiler.

 

Özellikle ekonomideki atılımların Avrupadaki Türk toplumunda büyük sevinçle karşılandığını ifade eden vatandaşlar, güçlü bir Türkiye'nin Avrupa'daki tüm Türkler için daha güvenli bir ortamda yaşamak anlamına geldiğini vurguladılar.

 

Türkiye ile ilgili kirli ve karanlık niyetleri Avrupa basınından doğrudan takip edebildiklerini belirten vatandaşlar, ekonomisi güçlü, siyasi istikrarı sağlamış ve terörden arındırılmış bir ülkenin ancak AK Parti ile mümkün olabileceğine inandıklarını da vurguladılar.

 

Vatandaşlar Türkiye'de tanık oldukları sağlık alanındaki hizmetlerden duyduklarını memnuniyeti de dile getirererk, Avrupa'nın çok daha üzerinde seyreden sağlık hizmetlerinin kıskanılacak bir düzeye taşındığını ifade ettiler.

 

Avrupalı Türkler yaşadıkları ülkelerde oy kullanma hakkını elde ettikten sonra yapılan tüm seçimlerde de tercihlerini AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanmışlardı. Yeni sistemin oylandığı raferandumda ise büyük oranda Evet yönünde tercihler kullanılmıştı.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar