Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Almanlar camilere sahip çıkıyor

Almanya'da toplumsal barışa katkı sunan camiler, bazı kesimlerin düşmanca söylemlerine maruz kalırken cami çevrelerinde yaşayan Almanlar kutsal mabetlerimize sahip çıkıyor. Düzenlenen kermeslere Almanların ilgisi her geçen gün artıyor.

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Wohwinkel Mimar Sinan Camii yararına düzenlenen kermese cemaatin yanısıra çevrede yaşayan Almanlar da ilgi gösterdi. Yağışlı ve soğuk havaya rağmen cami avlusuna kurulan kermese katılan Türk ve Almanlar bir yandan hazırlanan nefis yemeklerden tadarken diğer yandan camiye maddi destek sunmanın manevi hazzına vardılar.

 

Üç gün süren kermeste cami Alman komşulara tanıtılarken, İslamiyetle ilgili de bilgiler verildi.

 

Cami Derneği Başkanı Yusuf Koç yaptığı açıklamada, ‘’ Türk yemek çeşitlerinin satıldığı stantlar, Alman komşuların da dikkatini çekti. Komşularımız yöresel yemeklerimizi tatmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Düzenlediğimiz kermesin tüm geliri Camii yararına harcanmaktadır" dedi.

 

Türklerle birlikte çevrede yaşayan tüm Müslümanlara dini ve sosyal alanda hizmetler sunan DİTİB Wohwinkel Mimar Sinan Camii’nin şu andaki aktif üye sayısı 500. Ancak cami derneği yöneticileri bu rakamı 700'ün üzerine çıkarmayı hedefliyor.

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer ETKİNLİKLER haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar