Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Avusturya cami kapatıyor!

Avusturya Başbakanı Kurz, çok sayıda imamı sınır dışı edeceklerini ve 7 camiyi kapatacaklarını duyurdu.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Avusturya'da 7 caminin kapatıldığı ve maaşlarını Türkiye'den alan 40 civarında imamın sınır dışı edileceği açıklandı.

 

Başbakan Sebastian Kurz başkanlığında toplanan bakanlar kurulu, siyasal İslam'a karşı alınacak önlemler çerçevesinde bu kararı aldığını açıkladı.

 

Kapatılacak olan camilerin hangi derneklere ait olduğu belirtilmedi ancak bunların Selefiler gibi aşırı gruplara yakın olabilecekleri tahmin ediliyor.

 

Almanya'daki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) benzeri bir yapı olan Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB) imamları ise maaşlarını Türkiye'den aldıkları için sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.

 

Avusturya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde camilerin AKP seçim bürosu gibi kullanılması, cami önlerinden seçim otobüsleri kaldırılması ve son olarak birçok camide AKP seçim şarkısı eşliğinde çocuklara oyuncak silahlarla şehitlik temalı tiyatro oyunu oynatılması gibi nedenlerle camilerin konumu tartışmaya açılmıştı. 2016 referandumu öncesinde AKP'lilerin Avrupa ülkeleriyle kavga etmeleri üzerine, çifte vatandaşlıklar da iptal edilmeye başlanmış ve çok sayıda Türk vatandaşına sosyal yardım dairelerinden mektup gönderilmişti.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı