Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Eren, Kapıkule’de Oy Verme İşlemlerini Yerinde İnceledi

YTB Başkanı Abdullah Eren, yurt dışı seçmenlerin sandığa gitmeye başlamasının ardından, Kapıkule Sınır Kapısı’na giderek oy verme işlemlerini yerinde inceledi. Oy kullanan vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Eren, daha sonra Başkanlığımız tarafından yürütülen seçim bilgilendirme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar oy kullanmaya başladı. YTB Başkanı Abdullah Eren, oy verme işlemlerini yerinde incelemek için Kapıkule Sınır Kapısı’na gitti. Burada vatandaşlarla sohbet eden Eren, seçmenlerin sınır kapılarında kolaylıkla oy verebilmeleri noktasında bilgilendirme çalışmaları yürüten YTB İletişim Ofisleri’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Eren, daha sonra Başkanlığımızın seçimler için başlattığı kampanya hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

 

TÜM DİASPORALAR İÇERİSİNDE REKOR


Sınır kapılarında oy verme işleminin başladığını belirten Başkan Eren, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların daha rahat oy kullanmaları için 2012 yılından bu yana bir takım hukuki düzenlemeler yapıldığını belirtti. Eren geçmiş yıllardaki istatistikleri paylaşarak şunları kaydetti: “Son yapılan referandumda 1 milyon 425 bin yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşımız oy kullandı. Bu rakam yurt dışındaki toplam seçmen sayısının yüzde 48'ine tekabül ediyor. Dünyadaki tüm diasporalar içerisinde bu bir rekor. Dolayısıyla geçmiş yıllarda yapılan hukuki değişikliklerin başarılı olduğunu bu noktada söyleyebiliriz” dedi.

OY KULLANMAYI ARTTIRMAYA YÖNELİK KAMPANYA YÜRÜTÜYORUZ


Başkan Abdullah Eren, seçime yönelik 63 ülkede 123 temsilcilikte ve 34 Gümrük kapısında oy kullanıldığının altını çizerek şöyle konuştu: “Biz YTB olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye ile olan sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerini geliştirmeye matuf bir kuruluşuz. Seçim dönemlerinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın en temel hakları olan oy kullanma vazifesini yerlerine getirebilmeleri için duyarlılık ve hassasiyet üzerine bir kampanya yürütüyoruz. ‘Türkiye İçin Oy Ver, Türkiye İçin Oy Vakti’ üst sloganları belirleyerek, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın oy kullanmalarını arttırmaya yönelik bir hassasiyet kampanyası düzenledik."

 

YTB'nin ayrıca “secim.ytb.gov.tr” adresli bir internet sitesi hazırladığını, bununla birlikte yurt dışı vatandaşlara yönelik gazetelerde ve sosyal medyada kampanya yürüttüklerinin altını çizen Eren, “İnşallah seçim dönemi vatanımıza milletimize hayırlı olur. Biz kurum olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat oy kullanabilecekleri ortamı sağlamak, teşvik etmek ve kampanya yürütmek için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapan vatandaşlarımıza Başkanlığımızın hazırladığı bilgilendirme broşürlerinin bulunduğu çantadan hediye eden Başkan Eren, son olarak sandık görevlilerini de ziyaret ederek başarı diledi.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı