Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

YTB'den Avrupa'da seçim atağı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Avrupa'daki vatandaşların 24 Haziran seçimlerine aktif katılımlarını sağlamak amacıyla bir dizi çalışma başlattı. Almanya'ya gelen YTB yöneticileri, yoğun şekilde bilgilendirme faaliyetleri düzenliyor.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Almanya'nın Duisburg kentinde Kanal Avrupa Televizyonu tarafından düzenlenen iftarda Avrupa'da görev yapan Türk gazetecilerle bir araya geldi.

 

Yusuf, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere Avrupa'dan katılımı artırmak amacıyla Almanya'ya geldiklerini belirterek, Türk gazetecilere seçime yönelik haberlere ağırlık vermeleri çağrısında bulundu.  Yusuf, “Avrupa'da yaşayan Türk seçmenlerin büyük oranda seçime katılmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.

 

Oy verme işlemiyle ilgili broşürler hazırladıklarını aktaran YTB Başkan Yardımcısı Yusuf, söz konusu broşürlerin Avrupa'daki dernekler ve camiler aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılacağını kaydetti.

 

YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, “Hangi parti olduğu önemli değil, vatandaşlarımız mutlaka bulundukları bölgelerde seçim merkezlerine giderek, oylarını kullanmalı” diye konuştu. Seçimlere katılımın demokratik bir hak olduğunu vurgulayan Yusuf, “Vatandaşlarımızın seçimlere kolaylıkla iştirak edebilmeleri için alt yapı çalışmalarını tamamladık. Teknolojik imkanlarımızı geliştirdik. Cep telefonları için özel yazılımlar geliştirildi. Bunların duyurulmasında Avrupa'daki Türk medyasına önemli görevler düşüyor” dedi.

 

Kanal Avrupa Televizyonu'nun sahibi Alipaşa Akbaş'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftara katılan gazeteciler de Sayit Yusuf ve beraberindeki heyete kuruluşun Avrupa'daki Türklere yönelik faaliyetleri konusunda sorular sordular. 

 

YTB olarak siyasi çalışmalar yapmadıklarını vurgulayan Sayit Yusuf, “Biz vatandaşların vergileriyle finanse edilen bir kuruluşuz. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Hiçkimsenin dinine, mezhebine, siyasi görüşüne bakmadan hizmet götürürüz. Elbette terör örgütlerine mesafeliyiz” şeklinde konuştu.

 

Avrupa'daki Türk sivil toplum kuruluşlarının projelerden yeterince yararlanamadıklarını ifade eden Yusuf, bu konuda bilgilendirme çalışmalarına devam edeceklerinin de altını çizdi.

 

İftara Essen Başkonsolosu Şener Cebeci de katıldı. Cebeci, “Geçen seçimlerde Türkiye dışında en çok oy bizim konsolosluk bölgemizde verildi. Aynı rekoru bu yıl da kırmak istiyoruz” dedi. Önceki seçimlerde Essen'de 76 bin Türk seçmen sandığa gitmişti.

 

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı