Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Müjdat Gür, TBMM yolunda

Almanya’da yaşayan işadamı Müjdat Gür, 24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimlerde memleketi Bartın’dan milletvekili aday adayı oldu. Gür, Avrupa’daki deneyimlerimi memleketim için seferber edeceğim dedi. Gür, Avrupa’nın Sesi’ne konuştu...

Sayın Gür, uzun yıllardır Almanya’da yaşamanıza rağmen Türkiye ile bağlarınızı hiç koparmadınız. Şimdi de milletvekili aday adayı oldunuz. Sizi adaylık sürecine taşıyan nedenler nelerdi?

 

40 yıllık Avrupa sürecinde ülkeme her yıl sıla-i rahim de bulundum. Bazı yıllar ülkeme üç defa geldiğim oldu. Çocukluk yıllarımı Türkiye’de geçirmem ve ilkokulu Türkiye’de bitirmem ülkeme her zaman özlem duymama neden olmuştur. Onun için hiç bir zaman ülkemden kopmadım.

 

Yıllarca Avrupa’da edindiğim bilgi ve birikimlerimi artık ülkeme aktarma zamanı geldiğini düşünerek aday adayı oldum. 2 yıl önce Avrupalı iş adamı olarak ATGB şirketimizi Afyon kara hisar’da kurduk. Buradaki amacımız iş adamları olarak ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sunmaktı. Nitekim bu 16 sektörden oluşan ilk adımımızı tarım ve hayvancılık olarak İzmir Torbalı’da başladık. Şu an Sakarya ilimizde de tam kapasiteli modern çiftliğimizi kurduk. Önümüzdeki yıllarda gıda, tekstil, inşaat, turizm ve sağlık gibi sektörlere atılarak ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bizler vaat etmiyoruz, yapıyoruz. 

 

Avrupalı bir Türk olarak Türkiye siyasetine ne gibi katkılarınız olacak?


Avrupalı Türk olarak ülkem siyasetinde insanlara ilk hedefim olarak hoşgörülü ve vatandaşlarımız İle her zaman iç içe olacağım. Halkımdan hiç bir zaman kopmayacağım. Aziz milletim için gecemi gündüzüme katacağım. Ben sayın liderimiz, önderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bunu gördüm. Ben de bu kutlu davamızda kendimi vatanımıza ve aziz milletimize adayacağım.

 

Avrupa’dan da TBMM‘de temsilcilerin bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?


Avrupa’dan da TBMM’de temsilcilerin bulunması, ülkeme büyük bir zenginlik katacağına inanıyorum. TBMM’ye renk ve dinamizm verecektir. Çalışmaların daha da güzellik katacağı aşikârdır.

 

Size göre Avrupa Türklerinin halen ne tür sorunları var?


Avrupalı Türklerimizin sorunları sadece seçimlerde hatırlanmamalı. Avrupalı Türklerimizin sorunları, İslamofobi ve Türk düşmanlığı sorunları gün geçtikçe artmakta. Onun için insanlarımızın daima yanında olduğumuzu hissettirmeli ve onların her zaman yanında olmalıyız.

 

Adaylık için Ak Parti’yi seçme gayeniz ne oldu?


Ben MHP ve ANAP kökeninden gelen birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul belediye Başkanlığı çalışmalarında hayranlık duydum. Ülkemizde 2002 yılında oluşan kriz nedeniyle Sayın Reisimizin kurmuş olduğu AK Parti ülkemizin kurtuluşu olacaktı, nitekim de öyle oldu. Benim AK Parti sevdam ve tek gayem böylelikle başlamış oldu.

 

Müjdat Gür kimdir?


1967 yılında Bartın'da doğdum. Babam  hidrolik ustası, annem ev hanımıdır. Dört kardeşim var.

 

Derecik İlkokulu’nu, Ulus Ortaokulu’nu, Almanya’da  liseyi bitirdim. Teknik Üniversiteye başladım. Boya teknisyenliği öğrenimi gördüm. ‎1987-1990 yılları arasında endüstri teknisyenliği öğrenimi gördüm.

 

1991-2016 yılından beri işletme sahibiyim . 1987’de inşaat işimi kurdum. ‎1998-2001 yıllarında İKMB başkanlık yaptım. Şuan ALBARDER YK ikinci başkanıyım. ‎

 

2012 yılından itibaren UETD'de Ekonomi ve İş Adamları Birim Başkanlığı yaptım. Şuan Ar-Ge Başkanı olarak görevime devam etmekteyim.

 

ATGB (Avrupa Türk Girişimciler Birliği) Disiplin Kurulu Başkanıyım.

 

2016 yılında Afyon ve Macaristan'da Anonim Şirketimizi kurduk.

 

Uzun yıllardır Avrupa'da çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazdım ve yazmaktayım.

 

Evliyim, iki çocuğum var. Kızım baş hemşire olarak çalışıyor. Oğlum gastronomi ve iktisat okudu. Eşim restoran ve pastane işletmecisi olarak kendi işimizde çalışıyor.

ETİKETLER :
Diğer TÜRKİYE haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar