Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Sırakaya Avrupalı Türkleri oy kullanmaya davet etti

Türkiye erken seçime giderken UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya Avrupalı Türklerin de bu seçimde yine sandığa koşarak, kendilerine son 15 yılda büyük hizmetlerde bulunmaz siyasi iradeye güven ve desteklerini bir kez daha vurgulayacaklarını inandığını söyledi.

Hükümetin aldığı erken seçim kararını “Çok yerinde bir karar” diye netilendiren Sırakaya, Avrupalı Türklerin de bu seçimde yine sandığa koşarak, hükümete olan güvenlereni bir kez daha vurgulayacaklarını söyledi.

 

Erken seçim kararının alınmasından sonra çok hızlı bir şekilde seçime gidilmesini de, “Milletin iradesinin tecelli etmesi açısından doğru bir hamle” sözleriyle değerlendiren Sırakaya, “İç ve dış tehditlerin arttığı bu dönemde hükümetin milletine dönerek güvenoyunu tazelemesi demokratik olgunluğunu göstermektedir. Seçim kararının ardından dövizin tekrar düşüşe geçmesi, kararın ekonomik açıdan da yerinde olduğun teyididir” diye konuştu.

 

Avrupalı Türklerin Ak Parti ile kavuştukları yurtdışında seçme hakkına sahip çıktıklarını vurgulayan UETD Genel Başkanı, “Önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de yurt dışında oy kullanılacaktır. AK Parti döneminde yurt dışında yaşayan Türklere verilmiş olan bu hak son derece önemlidir. Bu hak sandığa gidilerek değerlendirilmeli ve seçimlerde söz sahibi olunmalıdır” dedi. 

 

Seçimlerden sonra ümitli bir döneme girileceğini ifade eden Zafer Sırakaya sözlerini şöyle sürdürdü:

Yeni sistem ile önceki dönemlerde seçimlerin ardından yaşanan partilerin uzlaşamaması ve ülkeyi belirsizliğe sürüklemesi durumu son bulmuştur. Daha seçimler yapılmadan partilerin ittifak yolunu araması toplumsal uzlaşmaya zemin oluşturmuştur. Türkiye'nin geleceği açısından bu uzlaşma bize umut veriyor.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar