Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

DİTİB öncülüğünde Afrika'ya iki su kuyusu açıldı

Essen - Werdohl DİTİB Eyüp Sultan Camii ve Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii cemiyetleri öncülüğünde hayırsever cemaatin katkılarıyla “Bir Damla Hayat” projesine destek verildi. Werdohl ve Lüdenscheid DİTİB cami cemiyetlerin önclüğünde Nijerya’nın Zinder bölgesi Karamma ve Gawabore köylerine su kuyusu açıldı.

İki DİTİB cemiyetinden iki Afrika köyüne iki su kuyusu açıldı


Hayırsever cemaatin katkılarıyla Werdohl DİTİB Eyüp Sultan Camii cemiyeti; Nijerya’nın başkenti Abuja’ya 1190 km uzaklıktaki 12 bin nüfuslu Karamma köyüne ve Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii başkente 1205 km uzaklıktaki 9 bin nüfuslu Gawabore köyüne güneş enerjisiyle çalışan su kuyusu inşa etti. 80 ile 100 metre derinlikte olduğunu, 10 ton kapasiteli ve 4 musluklu olarak inşa edilen su kuyularının en az 20 yıl bölge halkının temiz su ihtiyacını karşılayacak nitelikte olduğu belirtildi.

 

İnşa edilen su kuyusunun açılış ve teslim merasimine Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı ve Werdohl Eyüp Sultan Camii cemiyet başkanı Fahrettin Alptekin, din görevlisi Özgür Yalçı, Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii cemiyet başkanı Göksal Üçüncü ile din görevlisi Muhammed Mustafa Taştekin katıldı. 

 

Su kuyusun bölge açısından önemini anlatan Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin şöyle konuştu: „Kuyuların açılışında gösterilen teveccüh bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bir su deyip geçmemek lazım, insanların hayatta kalabilmek için mücadele ettiklerine şahit olduk. İnsanlar suya hasret ve insanlar suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Açılan kuyulardan bölge insanı, öğrenciler ve cami cemaati istifade edecek. Bu hayra vesile olanlardan, bu hayra katkı sunanlardan Allah razı olsun. DİTİB olarak misyonumuz gereği, insani yardımlarda dil, din, ırk ve coğrafya farkı gözetmeden nerede bir mağdur, mazlum, mahrum insan var ise ona yetişen, şefkat ve merhamet eli bizim olsun düşüncesiyle yaklaştık, yaklaşıyoruz.“

 

 

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar