Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Bereket Konvoyu Batı Trakyalılarla buluştu

10 yıldan beri Ramazan aylarında Balkan ülkelerde yaşayan kardeşleri bereketli sofralarında buluşturan Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, yoluna devam ediyor. Ramazan boyunca bir çok farklı ülkede iftar veren konvoyun 22 Temmuz 2014 Salı günkü durağı Yunanistan-Batı Trakya oldu.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganı ile yola çıkardığı Bereket Konvoyu, Balkanlarda yaşayan Müslümanlarını gönlünü fet etmeye devam ediyor. 9 yıldır başarılı şekilde Bereket Konvoyu projesini gerçekleştiren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da Balkan ülkelerde yaşayan kardeşlerlerle kuçaklaştı.

Bugüne kadar Balkan coğrafyasının farklı ülkelerinin farklı şehir, ilçe ve köylerinden iftar sofralarını kuran konvoy, Yunanistan’da Batı Trakyalı soydaşlarıyla da buluştu. Batı Trakya’da iki ayrı noktada iftar verecek olan konvoyunun bu yıl ilk durağı 22 Temmuz 2014 Salı akşamı Rodop ili oldu.

Bu yıl Gümülcine Belediyesi’ne bağlı Kargılı Sarıca köyünde iftar veren konvoy, her yıl olduğu gibi Rodop ilinin farklı köylerinden binlerce soydaşı aynı sofrada buluşturdu. 80 kişilik ekip bereketli sonralarında Batı Trakyalıları en güzel şekilde ağırlamayı başardı.

İftara saatler kalan hazırlıklarını tamamlayan konvoy ekibi, misafirlerini beklemeye başladı. İftar saatinin yaklaşması ile birlikte Kargılı Sarıca köyüne akın eden soydaşlar futbol sahasında kurulan yüzlerce masaları tıklım tıklım doldularrak Bayrampaşa Belediyesi’nin bereketine ortak oldular. Akşam ezanın okunması ile birlikte binlerce soydaş oruçlarını birlikte açtı. Yemeğin ardında yapılan yemek duasından sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmasını Bereket Konvoyu Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Mustafa Hatipler yaptı. Ardından, Gümülcine Seçilmiş Müftü İbrahim Şerif, DEB Partisi Başkanı Mustafa Aliçavuş, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu ve T.C. Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener, selamlama konuşmaları yaptılar.

Konuşmacılar 10 yıldan beri bıkmadan, usanmadan Balkan ülkelerinde iftar sofraları açan Bayrampaşa Belediyesi yönetimine, Bereket Konvoyu çalışanlarına ve Kargılı Sarıca halkına teşekkür edildi.

Diğer iftarda olduğu gibi bu iftarda da Filistin’de, Doğu Türkistan’da ve Irak’ta barbarca öldürülen Müslüman kardeşler anıldı.

Dünya üzerinde zulüm gören tüm Müslümanların ve Türklerin Kadır Gecesi’nde yapılacak olan dualarda unutulmamaları yönünde hatırlatmalar yapıldı, dualar edildi. Zulümlerin ve katliamların biran çnce durması Yüce Allah'tan niyaz edildi.

Programın devamında katılımcılara ilahiler eşliğinde semazen gösterisi sunuldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftara katılanlara şerbet, pamuk şekeri ve macun ikram edildi.

Bereket Konvoyu, Batı Trakya'daki ikinci iftarını bugün İskeçe ilinde Mustafçova Belediyesi'ne bağlı Bretankova köyünde verecek ve binlerce İskeçli soydaşlarımızı yine aynı sofrada buluşturacak.

Kaynak: Ramadan Molla

ETİKETLER : Bereket Konvoyu Batı Trakya
Diğer BALKANLAR haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı