Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Ramazanoğlu Avrupa Denizlililer Derneği'ni ziyaret etti

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Avrupa Denizlililer Derneği’ni ziyaret etti.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu heyeti ile birlikte Avrupa'da artan İslamofobi eğilimlerini incelemek ve araştırmak için Almanya’daki temaslarını sürdüren Dr. Sema Ramazanoğlu Avrupa Denizlililer Derneği’ni ziyaret ederek yöneticilerle bir araya geldi.

 

Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören, Başkan Yardımcısı Murat Şahinarslan, Yönetim Kurulu üyeleri Azize İnceören ve Muhammet Tuncel tarafından karşılanan Ramazanoğlu’na dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi. Başkan İnceören, özellikle Avrupa'da yaşayan Denizlili hemşerilerin varoluşu ve vizyonları hakkında Ramazanoğlu'na izlenimleri ve çalışmalarından bahsetti. Bu bağlamda Ramazanoğlu’da Başkan İnceören'in Almanya'da yaşayan Denizlili hemşerileriyle ilgili temaslarından ve birarada yaşama kültürünün Alman toplumun bir parçası olarak kendi öz kültürlerini unutmadan hemşeriler dernekleri kurarak sürdürmeleri ve gelecek nesillere aktarmaları çok değerli olduğunu ifade etti.

 

Avrupa ülkeleri arasında en güçlü ekonomilerinden birine sahip olan Almanya özellikle ekonomik işbirlikleri için daima açık olduğunun altını çizen A. İnceören, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Leverkusen Belediyesiyle kardeş şehir protokolü için bizzat Leverkusen Belediye Başkanıyla temaslarını sürdürdüğünü ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Osman Zolan'la en kısa zamanda bir araya gelerek projeyi sonuçlandırmak istediklerini, iki şehir arasında oluşacak olan bu köprü sayesinde ticari, eğitim ve kültürel yönünden memleketimiz Denizli ve Leverkusen'i birbirine yakınlaştıracağını ifadeleriyle sözlerini tamamlamıştır.

 

Eğitim boyutuyla derneğe katkı sağlayan Başkan Yardımcısı Murat Şahinarslan ise özellikle iki kültürlü ve iki dilli yetişen gençlerin Türkçe dil seviyelerinin eksildiğini, diğer yandan ise üniversite eğitimine yönlenen gençlerin sayısı her yıl arttığını ifade etti. Şahinarslan, Türkiye'de üniversite eğitim kalitesinin artmasıyla Almanya ile Türkiye üniversiteleri arasında en kısa sürede değişim programlarının, ortak çalışma gruplarının ve işbirliği sözleşmeleri üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini, böylece Arupa'da Türkçe anadiline hakim olan bir entelektüel kesimin yetişmesi iki ülke arasında siyasi ve ekonomik bağlarının artmasına vesile olacağı düşündüğünü belirtti.

 

Başkan İnceören, Avrupa Denizlililer Derneği’nin 2018 yılında gerçekleştireceği "Avrupalı Denizlililerin Denizli Buluşması" ile iki günlük "Denizli Kültür Şenliği" hakkında açıklamalar yaparak Denizli Milletveki Dr. Sema Ramazanoğlu’ndan projeye destek sözünü aldı.

 

Ziyaretin ardından Ramazanoğlu, başkan Ali İnceören'in sahibi olduğu otomotiv sektöründe 50 personelle hizmet verdiği ASA şirketini gezerek, çalışanlarla sohbet etti.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar