Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Washington Times'tan ABD'ye Türkiye uyarısı...

Washington Times gazetesinde yayımlanan ve ABD-Türkiye ilişkilerindeki krizin irdelendiği makalede, ABD'nin, Türkiye ile ilişkisini mutlaka onarması gereğinin altı çizildi.

Türkiye ile ABD ilişkilerinde yaşanan sıkıntılar, ABD'de haber ve yorumlara konu olmaya devam ediyor. Washington Times gazetesince yayımlanan ve "ABD-Türkiye ilişkilerindeki kriz"in irdelendiği makalede, ABD'nin, Türkiye ile ilişkisini mutlaka onarması gereğinin altı çizildi.

 

ABD eski Deniz Kuvvetleri Bakanı William Middendorf ve Dan Negrea imzalarını taşıyan makalede, "ABD'nin az sayıda müttefikinin, Türkiye'den daha önemli bir stratejik konumu var. Hiç birinin de ABD ile daha sorunlu bir ilişkisi yoktur. İki ülke, aralarındaki ittifakı onarmak için sağduyu, sabır ve azim gösterilmeli" denildi.

 

Türkiye'nin Teksas eyaleti kadar büyük, 80 milyon bir nüfusa sahip ve dünyada 17. sırada yer alan bir ekonomisi olduğuna dikkat çekildiği makalede, Türkiye'nin ordusunun da NATO'nun 2. büyük ordusu olup Almanya, Birleşik Kraliyet ve Fransa'nın toplamından daha fazla askeri personelinin bulunduğu vurgulandı.

HESAP EDİLEMEZ SONUÇLARI OLUR


"Rusya ve İran aynı zamanda Amerika'nın kararlı düşmanlarıdır. Bunların üstesinden gelmek için Amerika'nın, mükemmel bir müttefik olmazsa da yine bir müttefik olan Türkiye'ye ihtiyacı var. Türkiye, Soğuk Savaşı sırasında NATO'nun güneydoğu kanadı idi, Kore Savaşı sırasında ABD yanında savaştı ve Afganistan savaşında yardım etmeye devam ediyor. Amerika, Türkiye ile ilişkiyi onarmalı ve Türkiye'yi NATO içinde tutmalı. Bunu yapmaya başaramamanın hesap edilemez sonuçlar olur."

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar