Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Danimarka'da oy verme işlemi başladı

Danimarka'da yaşayan Türk vatandaşları, başkent Kopenhag'daki büyükelçilik binasına kurulan sandıklarda oy vermeye başladı. Yurt dışındaki seçmene istediği yerde oy kullanma hakkı verilmesi dolayısıyla İsveç'in Malmö şehrinde yaşayan seçmenler de Kopenhag'da oy kullanabilecek
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Danimarka'da yaşayan Türk seçmenler, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için Kopenhag Büyükelçiliğine kurulan üç sandıkta oy vermeye başladı. 

 

Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği binasında sabah 09.00'da başlaması gereken oy verme işlemi, teknik bir arızadan dolayı yaklaşık yarım saat geç başladı. 

 

Yaş haddinden dolayı bu ay emekli olan Büyükelçi Mehmet Dönmez'in yerine vekaleten bakan Maslahatgüzar Melih Bora Kerimoğlu, oyunu kullandıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Umarım iyi bir seçim dönemi olacak, 14 gün boyunca arkadaşlarımız yine yoğun ve özverili bir çalışma yapacak. Umarım vatandaşlarımızdan iyi ve yüksek bir katılım olur, olaysız sakin iyi bir seçim dönemi olmasını diyorum." dedi.

 

Danimarka'daki yaklaşık 33 bin Türk seçmenin genelde yüzde 30'unun seçimlere ilgi gösterdiğini belirten Kerimoğlu, "Genelde 12 bin civarında vatandaşımız oy kullanıyor, bu seçimde bu sayının daha yükseğe ulaşacağını umuyoruz. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi iki sandık değil, üç sandığımız var. Bu seçimde işlemlerin daha hızlı ilerlemesi için, aslında yer olsa dört sandık da isterdik ama yer müsait değil." diye konuştu.

 

İlk oyu kullanan Harun Levent Ökten, "Tabii ki ilk oyu kullanmaktan mutluyum ve gururluyum, Türk Federasyon Başkan Yardımcısı olarak dileğim, inşallah bu referandum güzel bir ortamda geçer, ümidimiz temennimiz o. Vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Hayır derken o anlamda değil, 'evet'in bu memlekete güzellikler kazandıracağını tahmin ediyorum." diye konuştu. 

 

Kopenhag büyükelçiliğinde 09.00 - 21.00 saatlerinde gerçekleşecek oy verme işlemi, 9 Nisan'da yerel saatle 21.00'de son bulacak. 

 

Malmö'de yaşayan seçmen Kopenhag'da oy kullanabilecek 

 

Öte yandan yurt dışındaki seçmenlere istediği yerde oy kullanma hakkının verilmesiyle, Kopenhag'a Öresund Köprüsüyle bağlı olan İsveç'in Malmö kentinde yaşayan Türk vatandaşları, kendilerine 600 kilometre mesafede bulunan İsveç'in başkenti Stockholm'e gitmek yerine, yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Kopenhag'da oy kullanabilecek.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı