Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya İsveç'te

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, 100 bin sığınmacıyı nereye yerleştireceğini bilemeyen Avrupa'nın 3,5 milyon sığınmacıyı ülkesinde barındıran Türkiye'ye insanlık dersi vermeye çalıştığını söyledi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

İsveç'in başkenti Stockholm'de AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi üyelerine hitap eden Sırakaya, Türkiye'deki anayasa değişikliği halk oylaması süreci ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Avrupa ülkelerinden bazılarının Türkiye'yi hedef alan açıklamalarını eleştiren Sırakaya, "100 bin sığınmacıyı nereye yerleştireceğini bilemeyen Avrupa 3,5 milyon sığınmacıyı ülkesinde barındıran Türkiye'ye insanlık dersi vermeye çalışıyor. Sığınmacılar için söz vermiş oldukları 6 milyar avronun henüz 250 milyonluk kısmını bile ödememiş Avrupa, bir de kalkmış benim ülkeme, benim liderime insanlık dersi vermeye çalışıyor. Rahmetli Erbakan Hoca olsaydı, 'Hadi oradan' derdi." diye konuştu.

 

Sırakaya, Türkiye'nin demokratik olmayan bir anayasayla yönetildiğini vurguladı.

 

Anayasaların devletleri hukuk ile sınırlayan metinler olduğunu dile getiren Sırakaya, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bakıldığında anayasaların ya darbe sonrası süreçte ya da olağanüstü dönemlerde yapıldığını anlattı.

 

Sırakaya, şunları kaydetti:

 

"1921 ve 1924 Anayasaları olağanüstü dönemlerde yapılan anayasalar, 1961 ve 1982 Anayasaları da darbe sonrası yapılan anayasalardır. Bugün demokratik olan bir ülkeyi demokratik olmayan bir anayasa ile yönetmeye çalışıyoruz. Parlamenter sistemden bahsediliyor Türkiye'de. Türkiye'de hiçbir dönemde parlamenter sistem olmamıştır. Parlamenter sistemde Cumhurbaşkanlığının yetkisi yoktur. Türkiye'de böyle mi? Hayır, Cumhurbaşkanının yetkileri çok belirgin olmuş. Anayasanın 8 maddesi Cumhurbaşkanının görevleri ile Bakanlar Kurulunun görevlerini tek tek sayar. Çift başlı bir sistem kurmaya çalışmışlar. Vesayetçi rejim hiçbir dönemde milletin seçmiş olduğu iradeye saygı göstermek istememiş. İşte 16 Nisan'da inşallah milletimiz 'evet' diyerek bu çift başlılığa son verecek."

Programın sonunda Sırakaya, UETD İsveç Başkanı Özer Ekeni'in doğum günü olması müsabetiyle, Eken'e bir buket çiçek taktim etti.
ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı