Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

8 Mart Kadınlar Günü Hollanda'da kutlandı

Hollanda’nın Den Bosch şehrinde Edelstaal İnternational Group konferans salonunda 8 Mart Kadınlar Günü kutlandı.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Kutlamada konuşma yapan Hollanda Kadınlar Derneği başkanı Sibel Saki, “ Olmak veya olmamak, işte bütün mesele bu!

 

William Shakespeare’in Hamlet tarafından esinlenerek başlamak istiyorum cümlelerime. Kadın olmak veya olmamak, işte bütün mesele bu!

 

İlk ergenlik çağında başlar kavgamız cinsiyetimizle.

 

Sen kız çocuğusun; yapamazsın, başaramazsın, edemezsin, beceremezsin diye biten cümlelerle ilk küsmeler başlar,  pembe renkte olan kimliğimize.

 

Günün birinde aynanın karşısına geçip bu soruyu sordum kendime; ben kim olmak istiyorum kadın gibi kadın mı yoksa bir erkek gibi güçlü olmaya çalışan birini mi?

 

İşte o an ben kadın olmayı seçtim ve cinsiyetimle barışıp bir bütün oldum.

 

En başta giyindiğim topuklu ayakkabının üzerinde dimdik ayakta durmayı, tüm zorluklara karşı göğüs germeyi,  tüm yapamazsın edemezsin diyen dillere karşı çaba göstermeyi, ve de pembe kimliğimle mutlu olmayı öğrendim. 

 

Kadınlar, ellerinde büyük bir gücün bulunduğunun farkına varmalıdırlar çünkü yeni nesli yetiştiren ve asıl aileyi yöneten kişilerdir.

 

Kadınlar erkeklere nazaran daha fazla ikna kabiliyetine sahiptir, bu iş hayatında kadının daha fazla sükse yapabileceğini gösterir.

 

Buda şu demek oluyor eğer biz kadınlar gücümüzü fark edersek ve toplumun her alanında birbirimize destek olup birlikte hareket edersek, başka bir dünya oluşturmak mümkün. Eğer olur ya günün birinde toplumumuzda "erkek gibi kadın" yerine "kadın gibi erkek" cümlesi kullanıldığı an, bilin ki biz kadınlar birşeyler değiştirdik ve başardık! Şimdiden hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlarım. Kadınlar Günü’nde Edelstaal Group yönetim kurulu CEO’su Ertan Torunoğulları’nın bir erkek olarak kadınlar hakkındaki düşüncelerini almak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Edelstaal Group yönetim kurulu CEO’su Ertan Torunoğulları,

 

“ Edelstaal Group ve Orka otellerimizde 4500 kişi çalışmaktadır. Bunların yarısına yakını kadındır. Şirketlerimizde çalışanlar şirketlerimizin sahipleridir. Hiçbir zaman kadın erkek ayrımı yapmamışızdır. Cennet anaların ayaklarının altındadır. Emek vererek çalışan insanlar üretir, toplumda kutsal değerlere sahiptir. Çalışmayan insanlar tüketir, cahil kalır, ancak laf üretirler.

 

Buradan sizlere dünyadaki gelmiş geçmiş düşünürlerin sözleriyle tamamlamak istiyorum: Tanrı erkekleri evcilleştirmek için kadınları yarattı (Voltaire), Uygarlık için ölçü kadınların toplum üzerindeki etkisidir (Emerson), Güçlü erkekler kadınlarının desteği ile başarılı olurlar. Güçlü kadınlar ise kocalarına rağmen başarılıdır. Eğer kadın olmasaydı dünyadaki paranın hiçbir değeri kalmazdı (Aristoteles Onassis). Kadından meleklik bekliyorsan ona cennetini sunacaksın (Can Yücel). Bir kadın söyleyeceği çok şey olduğu halde susuyorsa, erkek artık tüm şansını kaybetmiştir (Pablo Neruda). 

 

Cahildirler kadından üstün olduğunu sananlar (Mevlana). Kadınlarını geri bırakan toplumlar geride kalmaya mahkumdur (Mustafa Kemal Atatürk). 

 

Kutlama gecesine katılan PVDA Partisinden Hollanda parlemetosu millet vekili adayı Emine Bozkurt “Emekci olmak zordur bede emekci gurbetci bir ailenin cocuğuyum Hollanda’da ayrımcılık refah yaşamak için hep birlikde mücadele edrek eğitime önem vermeliyiz önemli yerlerde görevler ararak sesimizi duyurmalıyız birlik berabelik icerisinde olursak sorunların  üstesinden geliriz” dedikten sonra soruları ve önerileri aldı.

 

Mustafa Koyuncu / Den Bosch - Hollanda 

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı