Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Başbakan Yıldırım Münih’te sivil toplum kuruluşları ile buluştu

YTB tarafından Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Buradaki her vatandaşımız bizim kimliğimizi ve değerlerimizi temsil ediyor. Sizler burada artık misafir değil ev sahibisiniz. Buna göre davranmak çok büyük önem arz ediyor” dedi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Almanya’nın Münih kentinde, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla 'Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı' düzenlendi. Programa, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu katıldı. Başbakan Binali Yıldırım Almanya, Avusturya ve İsviçre’den programa gelen sivil toplum kuruluşları temsilcilerine hitap etti. Yıldırım, Türkiye’nin her zaman vatandaşlarının yanında olduğunu dile getirerek, "Sizin yanınızda Türkiye’nin desteği ve Türk insanının duası var" dedi.

 

Yıldırım, bir zamanlar işçi olarak gelen anne ve babaların çocuklarının, bugün Almanya ve başka ülkelerde, iş güç sahibi olduğunu, bulundukları ülkenin ekonomisine katkı sağladıklarını ve işsizlere iş verdiklerini belirtti.

 

Avrupalı Türklerden, bu başarıyı anavatan Türkiye ile daha çok paylaşmalarını isteyen Yıldırım, "Türkiye'de biz her zaman yüzümüzü size çeviriyoruz, sizle beraberiz. Hiç merak etmeyin. Türkiye'nin gurbetteki vatandaşlarımızı döviz makinası olarak gördüğü günler, unuttuğu günler artık geride kaldı. Unuttuğu günler artık geride kaldı. Sivil toplum örgütleri olarak fert fert hepinizin başı hep dik olsun, özgüveniniz yüksek olsun" diye konuştu.

 

İYİ BİR DİYALOG, ÖZGÜVEN BİRÇOK YANLIŞI BERTARAF EDECEKTİR


Dünyanın ve Avrupa'nın değiştiğini ancak Avrupa'daki bazı ülkelerin maalesef bu değişime ayak uyduramadıklarını vurgulayan Yıldırım, "Değişime ayak uyduramayanların bir kısmı hıncını yabancılardan, Müslümanlardan çıkarmaya çalışıyor. İslam düşmanlığını, ırkçı akımları körüklemek suretiyle tırmandırıyorlar, aman aman. Değerli vatandaşlarımız bu oyuna gelmeyin. Hakkınızı hukukunuzu hukuk içinde mücadele ederek, aynı zamanda da geçimli olarak sürdüreceğiz. İyi bir diyalog, özgüven birçok yanlışı bertaraf edecektir." ifadesini kullandı.

 

Yıldırım, yurt dışında yaşayan vatandaşlardan, dayanışma ruhunu her alanda göstermesini, imkanı, gücü olanların mutlaka zayıfların yanında yer alarak destek vermesini istedi.

 

Başbakan Yıldırım, şu görüşlere yer verdi:

 

"Bazen gençlerimiz heyecanlı olabiliyor, onları yatıştırmak, yol göstermek, ihtiyaçları olan eğitimi vermek, hepimizin, sizlerin, bizlerin en temel görevi. Başarının kaynağı iyi bir eğitimdir. Ne diyoruz? Bulunduğunuz ülkenin dilini, ana diliniz gibi öğrenmeniz gerekir. Bulunduğunuz ülkenin vatandaşı olun ve o ülkede sağlanan haklardan yararlanın. Siyasetin içinde olun, toplumsal hayatın her yerinde aktif bir katılım sağlayın. Bir araya gelin. Birlikte hareket etmek gücünüze güç katacak.

 

Her vesileyle birbirimizle dayanışmamızı daha da güçlendirelim. Bu noktada sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görevler düşüyor. İdareciliğin en iyi öğrenildiği yer sivil toplum kuruluşlarıdır. Bir anlamda siyasetin mutfağı da sivil toplum kuruluşlarıdır. Gençlere sosyal hayatta, siyasette, hayatın birçok alanında daha fazla şans vermeliyiz ve gençlerimiz geleceğimiz, onlara güvenmeliyiz. Onların burada kazanacağı, tecrübe ve özgüven sayesinde yaşadıkları ülkenin toplumundaki başarıları da artmaya devam edecektir."

 

İŞTE BİZİM FARKIMIZ BU


Avrupa'nın, yurt dışında yaşayan vatandaşlara çok şey borçlu olduğunu belirten Yıldırım, "Elbette Türkiye de size çok şey borçlu. Dünyada olup bitenleri sizden öğreniyoruz. Sizler sayesinde Türkiye'nin yalnızca 780 bin kilometre kare Anadolu toprakları olmadığını, istersek gücümüzü bütün dünyada gösterebileceğimizi öğrendik, gördük." dedi.

 

BİZİM KULAĞIMIZ, GÖZÜMÜZ BURADA!


Türkiye’nin yurt dışında yaşayan vatandaşlara her türlü desteği vermeye hazır olduğuna dikkat çeken Yıldırım, ‘’Bulunduğunuz ülkeyi geçici olarak görmeyin artık. Evet, ilk kuşak geçici olarak gördü kendilerini ancak üçüncü-dördüncü kuşak artık buraya kök salmış durumda. Elbette buraya tam olarak uyum sağlayacaksınız ancak değerlerinizi asla kaybetmeyeceksiniz. Bizim kulağımız, gözümüz burada. Türkiye olarak size her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

 

KİMSE BİZİ VATANDAŞLARIMIZDAN AYRI BIRAKAMAZ!


Oberhausen’daki Vatandaş Buluşmasında oldukça coşkulu bir kalabalığa seslendiğini aktaran Başbakan Yıldırım, bu tür buluşmaları her yerde yapmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Yıldırım, “Bizi vatandaşlarımızdan kimse ayrı bırakamaz. Bu tür vatandaş buluşmalarını yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

NSU DAVASI NEDEN BİTMİYOR?


Konuşmasında Avrupa’da PKK ve FETÖ terör örgütlerine propaganda alanı bırakıldığına işaret eden Yıldırım, NSU cinayetlerine dikkat çekerek batının ikiyüzlülüğüne vurgu yaptı. Yıldırım, “Burada masum insanlar öldürüldü, onların davası 5 yıldır devam ediyor, niye bitmiyor? Niye bitmiyor bu davalar, tanıklar birer birer yok oluyor? Çifte standardı bırakmak lazım. Terörle mücadele edilecekse kararlılıkla birlikte, beraber olarak mücadele edeceğiz" diye konuştu.

 

TÜRKEŞ: BİRLİKTE HAREKET EDELİM Kİ TALEPLERİMİZ KARŞILIK BULSUN!


Programda Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de bir konuşma gerçekleştirdi. Türkeş burada yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düştüğünü dile getirdi. Türkeş, sivil toplum kuruluşlarının beklenti ve taleplerini tek bir ağızdan birlikte dile getirmesinin önemine değindi. Türkeş, “Hep birlikte hareket edelim ki; taleplerimiz muhataplarımız karşısında karşılık bulsun” diye konuştu. Türkeş ayrıca Avrupa’da yükselen ırkçılığa ve Türk düşmanlığına da dikkat çekti. Türkeş, Avrupa’ya bu konuda ciddi uyarılarda bulunduklarını sözlerine ekledi. 

 

VATANDAŞLAR SORUNLARINI VE BEKLENTİLERİNİ BAŞBAKAN’A İLETME İMKÂNI BULDU


Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının ardından salonda bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcilerine söz verdi. Yıldırım, katılımcılardan gelen soru ve talepleri tek tek yanıtlayarak gerekli çalışmaların yapılması için ilgili kuruluşlara talimatlarını iletti.  

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı