Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Yeneroğlu: Gergin bir dönemden geçiyoruz

Kısa adı POYAD olan Posof Ardahan Yardımlaşma Derneği'ni (Duisburg -Marxloh) ziyaret eden Ak Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin bölgesindeki gelişmelerine değinerek, '.Komşularımızın savaş enkazları ve terörden dolayı gergin bir dönemden geçiyoruz. Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız' diyerek vatandaşların sorunları konusundaki soruları cevapladı.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Sorunları birlik ve beraberlikle aşacağız


Bir süreden buyana Avrupa'nın değişik ülkelerinde incelemelerde bulunan Ak Parti İstanbul milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Başkanlığı görevini de yürüten Mustafa Yeneroğlu, POYAD'ı ziyaretinde Duisburg ve çevresindeki vatandaşlarla gündemdeki konulara ilişkin bilgi verdi.

 

Türkiye'nin gergin bir ortamdan geçtiğini vurgulayan Yeneroğlu, Irak ve Suriye'deki savaşlardan dolayı terör örgütünün de bu ülkelerde yerleşme imkanı bularak Türkiye'ye yönelik saldırıları yaptığını kaydetti. Mülteciler konusunda Türkiye'nin yoğun bir göç dalgasıyla karşılaştığını ifade eden Yeneroğlu, ''içeriden ve dışarıdan yapılan hain saldırıları ülke olarak birlik ve beraberlik içinde aşacağız' şeklinde konuştu.

 

STK'lar desteklenmeli

 

İktidar partisi olarak yurtdışındaki vatandaşlara verilen vaatlerin başta askerliği düşürmek, mavi kart sorununu ve emekli vatandaşların otomobilleriyle 2 sene kalabilmelerinin önemli kısmını aştıklarını belirten Yeneroğlu, 2017 senesinde de yurt dışındaki vatandaşların emeklilikle ilgili sıkıntılarına, burada boşanma davaları sonuçlanmış olup, Türkiye'de de dava açılmasını kaldırılıp, Başkonsolosluklarda çözülmesinin sağlanmasını ve sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi diaspora çalışmalarını ele alacaklarını belirtti. 

 

Yurtdışından TBMM'ye 15 milletvekili

 

Yurtdışındaki vatandaşların sorunlarının partiler üstü sorunlar olduğuna vurgu yapan Yeneroğlu, ''nesillerimize dil eğitiminin verilmesi mutlaka aşılmalı. Buradaki benliğimizi kültürümüzü yaşayarak koruyabiliriz, bunun için de dilimizi öğrenmeliyiz. Bu alanda başta hemşehri dernekleri olmak üzere kültür derneklerimizin katkıları çok önemli. Bundan birkaç sene öncesine kadar yurtdışındaki vatandaşlara destek vermek yerine onlardan beklentiler vardı. Önümüzdeki 2017 senesinde üzerinde çalışacağımız konulardan biri de yurtdışı seçim çalışmaları olacak. 600 milletvekilinden 15'i yurtdışından TBMM'de sizlerin içinden girecek. Biz bugün diasporayı konuşuyoruz. Şimdiye kadar kısıtlı imkanlarla kültürümüzün yaşamasına katkıda bulunan bütün STK lara teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

 

Vatandaşlar, emeklilik konusundaki, çifte vatandaşlık ve bürokrasi alanındaki sorunlarını Yeneroğlu'na ileterek çözülmesini talep ettiler.

 

POYAD (Posof Sarayı) Dernek Başkanı Ercan Özcan, Yeneroğlu'na yaptığı ziyaretten ve verdiği bilgilerden dolayı, davetlilere de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı