Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Sözde değil özde dayanışma bekliyoruz

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, "Biz, Avrupa ülkelerinden sözde değil özde dayanışma bekliyoruz. Müttefiklik bunu gerektirir. Çünkü, terörün hedefi maalesef tüm insanlıktır." dedi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, "Biz, Avrupa ülkelerinden sözde değil özde dayanışma bekliyoruz. Müttefiklik bunu gerektirir. Çünkü, terörün hedefi maalesef tüm insanlıktır." dedi.

 

Yeneroğlu, İstanbul'daki terör saldırısı sonrası Avrupa ülkelerinin temsilcilerinin açıklamalarına ilişkin Avrupa'dan gelen bütün taziye mesajlarını okuduğunu söyledi.

 

"Bizim, Avrupa'dan beklediğimiz sözde dayanışma değil. Bu dayanışmaları artık bıraksınlar. Kusura da bakmasınlar, Türk toplumu artık bu dayanışmaların samimiyetini çok ciddi manada sorguluyor." diyen Yeneroğlu, terör örgütü ve siyasi uzantılarının, Avrupa'nın her yerinde, İstanbul'daki gibi terör eylemlerini yapabilmek için, "militan" topladığını, propaganda faaliyeti yürüttüğünü ve finans kaynakları edindiğini söyledi.

 

Yeneroğlu, "Bu ortam, güç ve destek, Avrupa ülkelerinde olmasa, terör örgütünün Türkiye'de bu şekilde ve devamlı bir biçimde bu saldırılar yapması mümkün olmayacaktır." dedi.

 

Mustafa Yeneroğlu, sadece Almanya'da, 2015 yılında Alman istihbarat raporunda, terör örgütünün 100'e yakın "militan" toplayıp, Türkiye'de PKK adına terör eylemlerinde bulunmak için gönderildiğinin açıkça zikredildiğine dikkati çekti.

 

"Ortaya koyduğumuz dayanışmanın onda birini Avrupa ülkeleri göstermiyor"

 

Avrupa ülkelerinin terör konusunda samimiyetsizliğine vurgu yapan Yeneroğlu, şöyle devam etti:

 

"Avrupa Parlamentosu Başkanı olsun, Avrupa Parlamentosunun diğer yetkilileri ve ulusal hükümetlerin yetkilileri olsun bu kişiler, terör örgütlerinin destekçiliğini ve propagandasını yapan bu örgütün siyasi uzantılarını, desteklediği, platform sunduğu ve bunları en üst düzeyde ağırladığı sürece Türkiye'ye yönelik dayanışma demeçlerinin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

 

Biz, Avrupa ülkelerinden sözde değil özde dayanışma bekliyoruz. Müttefiklik bunu gerektirir. Çünkü, terörün hedefi maalesef tüm insanlıktır. Bunu daha da kavrayamadılar. Bizim Amerika ve Fransa'daki terör eylemleri üzerine ortaya koyduğumuz dayanışmanın onda birini Avrupa ülkeleri göstermiyor. Çünkü, kendilerinin tehdit altında olduklarını görmüyorlar, düşünmüyor. Daha da basında bugün özellikle bakıyorum, PKK terörünü etnik, mazlumların mücadelesi olarak yansıtıyorlar. Bu şekliyle, özellikle terör örgütü tarafından barbarca katledilen polisimizin, askerimizin arkada bıraktığı ailesine ve milletimize karşı büyük bir hakarette aynı zamanda ortaya koymuş oluyorlar. Bunlar kabul edilemez."

 

Yeneroğlu, bundan sonrasıyla ilgili Avrupa ülkelerinin, terör örgütüne sundukları, platform ve imkanlar noktasının daha fazla üzerine gidilmesi gerektiğini belirterek, bu meselenin sadece devletin bir meselesi olmadığını, Avrupa ülkelerindeki tüm vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının, demokratların, ortak bir biçimde terör örgütüne sunulan şehir merkezlerindeki propaganda platformlarına kararlı bir biçimde karşı çıkmaları ile demokratik zemin içerisinde tepkilerini dile getirmelerinin bundan sonra çok daha önemli bir husus olduğunu kaydetti.

 

Yeneroğlu, "Özellikle şehitlerimizin anısı karşısında hepimizin vatandaşlık borcudur ve batı Avrupa ülkelerinde tüm barışsever insanların da önemli bir sorumluluğudur diye düşünüyorum." dedi. 

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı