Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Almanya'da evsiz gençler pedofillere emanet edilmiş

Berlin Eyaleti Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanı Scheeres, "Bu genç insanlara yapılanlardan dolayı çok üzgünüm. İnsanları bu şekilde barındırmak bir vahşet" dedi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Almanya'da 1970'li ve 1980'li yıllarda başkent Berlin'in bölünmüş olduğu dönemde, eski Batı Berlin eyalet hükümetinin evsiz gençlerin pedofillerin yanında barındırılmasını öngören bir araştırmaya göz yumduğu bildirildi.

 

Bu tür olayların ilk kez 2013 yılında basına yansımasından sonra konu 2015'te yoğun şekilde tartışılmış ve sonuçta Göttingen Üniversitesi, Berlin Eyaleti Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanlığı tarafından olayların incelenmesiyle görevlendirilmişti.

 

Üniversiteden uzmanların elde ettiği inceleme sonuçlarına göre, evsiz yoksul gençlerin sosyal alanda daha fazla gelişmesi amacıyla Cinsellik Uzmanı Helmut Kentler tarafından yaklaşık 45 yıl önce başlatılan bir araştırma kapsamında, 13 ila 17 yaşlarında en az 3 genç, pedofillerin evlerinde barındırıldı.

 

"İnsanları bu şekilde barındırmak bir vahşet"


Berlin Eyaleti Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanı Sandra Scheeres, sonuçlarla ilgili açıklamasında, böyle bir araştırmanın eyalet hükümetinin gözetimi altında yapılmasının anlaşılabilir olmadığını belirterek, "İnsanları bu şekilde barındırmak bir vahşet." dedi.

 

Scheeres, gençlerle yapılan araştırmalarda neler yaşandığı ya da gençlerin sayısının ne kadar olduğu şeklinde bazı soruların hala yanıtsız kaldığını anlattı.

 

Yaşanan acıları yok edemeyeceklerini söyleyen Scheeres, "Bu genç insanlara yapılanlardan dolayı çok üzgünüm ancak konuyu araştırmaya devam edeceğiz ve olayları yaşayanlara yardımcı olacağız." diye konuştu.

 

Kentler kendini "Araştırmalarım başarılı oldu" diye savunmuş


Göttingen Üniversitesi adına incelemeyi yapan Teresa Nentwig de Helmut Kentler'in, gençlerin pedofillerin yanında nasıl bir gelişme göstereceğini ortaya koymayı amaçladığını aktardı.

 

Nentwig, bu araştırmanın dönemin eyalet bakanı mı yoksa diğer bazı bakanlık yetkilileri tarafından mı onaylandığı hakkında bilgi edinemediklerini sözlerine ekledi.

 

Alman basını ise 2008 yılında 80 yaşında vefat eden Kentler'in ölmeden önce, gençlerle ilgili araştırmalarının başarılı olduğu ve o dönem bunlardan haberdar olan herkesin, yasaları ihlal ettiklerini bildikleri açıklamasını yaptığını yazdı. Bazı gazete haberlerinde, Kentler'in araştırmasına katılan gençlerden birinin yaşadıklarını bugüne kadar hazmedemediği ve terapilerini sıkça yarıda kestiği ifade edildi.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı