Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

AB'den Gümrük Birliği atağı

AB, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durma noktasına gelmesi nedeniyle bozulan ilişkileri Gümrük Birliği ile düzeltmeye hazırlanıyor.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Alexander Graf Lambsdorff, Gümrük Birliği'nin pozitif bir gündem ile katılım sürecinin yerini alabileceğini söyledi. Spiegel Online’de yer alan habere göre, Lambsdorff bunun her iki tarafa da diplomatik krize yol açmadan üyelik görüşmelerini durdurma şansı vereceğine dikkat çekti. Lambsdorff, Gümrük Birliği'nin genişletilmesinin, zaten başarısız olan müzakerelerden daha fazla imkan sunduğunu da savundu.

 

Taslak hazırlanıyor


Spiegel Online’ın bildirdiğine göre, AB Komisyonu Gümrük Birliği'nin genişletilmesi konusunda taslak metin hazırlıyor. Tasarının 2016 sonuna kadar Bakanlar Konseyine sunulacağı, görüşmelerin ise, 2017 baharında başlamasının öngörüldüğü belirtiliyor. Genişlemenin kamu alımları, ulaşım hizmetleri ve tarım ürünleri gibi alanlarda olmasının beklendiği kaydedildi.

 

Tarım ürünü ve hizmet ihracatı


Alman Bertelsmann Vakfı ve İfo Enstitüsü’nün hesaplamalarına göre, Türkiye Gümrük Birliği'nin genişletilmesi durumunda, AB ülkelerine yüzde 95 oranında daha fazla tarım ürünü, yüzde 430 oranında ise hizmet ihracatı yapabilecek. Bu durum ise, Türkiye’nin gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 1,8 oranında yükselmesini sağlayacak. Lambsdorff’a göre, Ankara’ya böyle bir “havucun” uzatılması, AB’ye üyelik görüşmelerinden çok daha fazla politik imkan sunabilir.

 

Alternatif olarak “Norveç Modeli”


Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Elmar Brok’a göre ise, Türkiye-AB üyelik sürecinin yerini Norveç Modeli alabilir. Spiegel Online’e konuşan Brok, “Bunun üyelik görüşmelerini durdurmak yerine, başka bir yöne kaydırma imkanı verdiğini” söyledi. Brok, Norveç modelinin Almanya Başbakanı Angela Merkel’in dillendirdiği “Ayrıcalıklı ortaklık”tan daha iyi olduğunu ve üyelik görüşmelerinin formel olarak devamına imkan verdiğini savundu.

 

İskandinav ülkesi Norveç AB üyesi değil, ancak Avrupa Ekonomik Alanı‘na (EEA) dahil.

 

Spiegel Online’ın değerlendirmesine göre, insan haklarının durumu nedeniyle Türkiye’nin AB’ye üyeliğini imkansız gibi. Üyelik konusundaki müzakereler ise, şu durumda ölü sayılır, ancak ne AB, ne de Türkiye üyelik görüşmelerini resmen sonlandırmayı göze alamıyor.

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı