Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

DEB Partisi Genel Merkezi’ne çirkin saldırı

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın tek siyasi organı olan Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin yeni büroları saldırıya uğradı. Gece yarısı kimliği belirsiz faşist zihniyetliler tarafından yapılan saldırıda büroların camları kırıldı, duvarlara yazılar yazıldı ve merhum lider Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı araba çalındı.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

DEB Partisi’nin Gümülcine’de Kozluköy yolunda kiraladığı yeni binadaki bürolar saldırıya uğradı. Dün gece yapılan saldırı sabah saatlerinde fark edildi. Yapılan çirkin ve nefret içeren saldırı bu sabah saat 09:00’da DEB Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Aydın Ahmet tarafından fark edildi.

Yeni binaya saldırı yapıldığını gören Aydın Ahmet, parti başkanı Mustafa Ali Çavuş’u arayarak konu hakkında kendisini bilgilendirdi. Olay yerine gelen Ali Çavuş yeni binada bürolarda saldırganlar tarafından verilen zararı danışmanı ile birlikte inceledi. Ardından saldırıyla ilgili Gümülcine Emniyet Müdürlüğü bilgilendirildi. Olay yerine gelen polisler, incemelerde bulundular, parmak izi aradılar.  İncelemeler sırasında önemli denilebilecek bir delile de ulaşıldığı belirtildi.

Saldırıları yapanlardan biri olay yerinde anahtarını düşürmüş. Anahtarlar yapılan çirkin saldırıyı başka birine yüklemek için bilerek mi bırakıldığı yoksa koşarken mi düşürüldüğü bilinmiyor. Polisler anahtarlara el koydular.

Yapılan incelemeler sonucunda çirkin saldırıyı yapan kimliği belirsiz faşistlerin kısa süre önce kiralanan binada ön büroların camlarını kırdıkları, duvarlara “οι φρουρoι της θρακης” (Trakya'nın muhafızları) yazılarını yazdıkları ve en önemlisi yeni binada sergilenmek üzere İskeçe’den getirilen merhum lider Dr. Sadık Ahmet’in kaza yaptığı arabanın çalındığı anlaşıldı.

Polisler incelemelerini yapıp rapor tuttuktan sonra DEB Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve saldırıyı fark eden Danışman Aydın Ahmet Gümülcine Emniyeti’ne giderek ifade verdiler. Emniyetten saldırıyı yaparak bölgenin barışına ve huzuruna zarar veren  kişi veya kişilerin biran önce bulunmalarını ve adalete teslim edilmelerini talep ettiler.

DEB Partisi'nin açıklaması:

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’deki yeni Genel Merkez binası 7 Aralık Pazartesi’yi 8 Aralık Salı gününe bağlayan gece kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğramıştır.

Söz konusu saldırı sırasında Genel Merkez binası maddi hasara uğramış ve duvarlarına “Οι Φρουροί της Θράκης” (Trakyanın Bekçileri)  yazıları yazılmıştır. Partimizin yeni genel merkez binasında oluşturulan “Dr. Sadık Ahmet Köşesi”nde bulunan ve partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği şüpheli kaza sırasında kullandığı araba çalınmıştır. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği aracı çalmayı kendine amaç edinen ve bundan yarar sağlamayı hedefleyen insanların ve zihniyetin olmasını ülkemiz adına son derece üzücü bulduğumuzu ifade etmek isteriz.

DEB Partisi’ni ve merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i hedef alan bu alçakça saldırıyı siddetle kınıyoruz. Bu çirkin ve kalleşçe saldırı DEB Partisi’nin ve Dr. Sadık Ahmet’in değerini ve önemini halkımız nezdinde bir kez daha hatırlatmıştır.

DEB Partisi olarak bu çirkin saldırının peşini bırakmayacağımızı, demokratik ve hukuki tüm yolları kullanarak bu olayın aydınlatılması ve saldırganların adalete teslim edilmesi için uğraş vereceğimizi belirtiriz.

Saldırının ardından yeni Genel Merkez binamıza gelen polis gerekli incelemeyi yapmıştır. Bu inceleme sonucunda sözkonusu çirkin saldırının faillerinin bir an önce yakalanacağına ve adalete teslim edileceğine dair beklentimizi vurgulamak isteriz.

Levent Sadık Ahmet’in açıklamaları:

“Atina’daki temaslarını yarıda keserek özel uçakla Kavala’ya bağlı Sarışaban Havaalanı’na (Hrisupoli) gelen Levent Sadık Ahmet burada yaptığı açıklamada, Başbakan Aleksis Çipras’tan derhal olayın faillerinin yakalanmasını istedi.

Öncelikle yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurgulayan Sadık Ahmet, Yunanistan’ın demokrasinin beşiği bir ülkede, hunharca yapılan bu saldırının çok çirkin bir saldırı olduğunu söyledi. Sadık Ahmet sözlerine şöyle devam etti: “Yunanistan gibi bir ülkede yapılan bu saldırı, beni ve ailemi çok şaşırtmıştır. Bana göre saldırının iki yönü vardır. İlki Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’ne, ikincisi de Dr. Sadık Ahmet ailesine yapılmış bir saldırıdır. Ayrıca bu Batı Trakya Türk azınlığına da yapılmış bir saldırıdır. 20 yıl boyunca bizler bu arabaya, gözümüz gibi baktık. Ancak dün akşam itibariyle bizlerden bu arabayı kirli eller aldılar. Ancak şunu unutmasınlar; bu arabada rahmetli babamın hala kanı var. Bu olay bizleri derinden yaralanmıştır.”

Başbakan Aleksis Çipras’a da seslenen Levent Sadık Ahmet, “Sayın Başbakan Aleksis Çipras’a buradan seslenmek istiyorum. Sayın başbakan; bu tür olayların Batı Trakya’da bir daha gerçekleşmemesini istiyoruz. İçişleri Bakanlığı’dan bu olayın sorumlularının bulunmasını, yunan adaletine teslim edilmesini ve cezalandırılmalarını istiyoruz. Sayın başbakanın bu konudaki hassasiyetine inanıyorum, çünkü bütün konuşmalarında böyle faşist olayları kınadığını biliyorum” diye konuştu.

Yunanistan’da devamlı yatırımlar yaptığını da hatırlatan işadamı Sadık Ahmet, “Ayrıca buraya yaptığım yatırımlarla Yunan ekonomisine katkı sağlayan bir firma sahibi ve işadamıyım. Bizler bununla gurur duyuyoruz. Bizler buralara yatırım yapmak istiyoruz. Ancak buralarını koruyan kişiler bundan hoşlanmıyorlarsa, yapılacak bir şey yok. Batı Trakya ya da Yunanistan bu şekilde korunmaz. Yunanistan yatırım yapılarak, hak ve özgürlüklere, kanun ve nizama saygılı bir şekilde uyum sağlayarak korunur.”

Başta Gümülcine Emniyet Müdürlüğü olmak üzere, Bölge Genel Sekreterliği ve tüm yetkililerden randevu talep ettiklerini belirten Sadık Ahmet, bu randevulara olumlu cevap aldıklarını belirterek, “Biz rahmetli Sadık Ahmet’in trafik kazasında hayatını kaybetmiş arabayı istiyoruz. Yunan polisinden ve yunan makamlarından bunu rica ediyorum. Lütfen Dr. Sadık Ahmet’in arabasını bulun ve bunu bize verin” diye konuştu.

Son olarak Sadık Ahmet sözlerini, “Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı bizleri telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonra ne azınlığımıza, ne DEB Partisi’ne, ne de Dr. Sadık Ahmet ailesine yönelik bu tür çirkin saldırılar olmaz. Bizler de dostluk, barış ve kardeşlik içinde Batı Trakya’da yaşamaya devam ederiz” diyerek tamamladı.”

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, DEB Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırı hakkında açıklama:

Batı Trakya Türk Azınlığının siyasi hayatında önemli bir yeri bulunan Dostluk-Eşitlik-Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’ye yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunan merkez binasına dün gece kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından saldırı düzenlendiği üzüntüyle öğrenilmiştir.

Binada sergilenen, DEB Kurucu Başkanı ve Batı Trakya Türk Azınlığının merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in 1995 yılında hayatını kaybettiği aracın da çalındığı bu menfur olayın en kısa zamanda aydınlığa kavuşturulmasını temenni ediyoruz. Bunun için Yunanistan makamları nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır.

Yunan Dışişleri, Batı Trakya Deb Partisi'ne Saldırıyı Kınadı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığın tek siyasi partisi durumundaki Dostluk-Eşitlik-Barış (DEB) Partisi'nin yeni genel merkez binasına yapılan çirkin saldırıyı kınadı. Bakanlık, provokatif girişimin bölgedeki huzur ortamına zarar veremeyeceğini vurguladı.

Batı Trakya'nın Gümülcine (Komotini) şehrinde dün gece meydana gelen saldırıda DEB Partisi'nin yeni genel merkezi hedef alındı. Zemin katta yer alan binanın camları kırılarak içerisindeki eşyalara da zarar verildi. "Trakya'nın Bekçileri" şeklinde yazıların yazıldığı binanın parkındaki partinin kurucusu Dr. Sadık Ahmet'in 1995 yılında şüpheli bir trafik kazası sonrası hayatını kaybettiği manevi değeri büyük otomobil de çalındı.

Büyük tepki çeken olaya ilişkin akşam saatlerinde bir açıklama ile tepki gösteren Yunan Dışişleri Bakanlığı, DEB Partisi merkezine yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı.

Bakanlık açıklamasında "Gümülcine'de DEB Partisi bürolarına yapılan çirkin şiddet saldırısını kınıyoruz. Bunun gibi provokasyon eylemleri, Trakya'da Hıristiyanlar ve Müslümanlar arasında devamlı olan birlikte yaşama, barış ve işbirliği ruhunun tam karşısındadır. Yunan resmi yetkilileri, olayın açığa çıkarılması ve suçluların adalete teslim edilmesi için acilen bütün girişimlerde bulunacaktır." denildi.

SADIK AHMET'İN HAYATINI KAYBETTİĞİ OTOMOBİLİ ÇALDILAR

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nden yapılan açıklamada ise Gümülcine’deki yeni Genel Merkez binasının 7 Aralık Pazartesi’yi 8 Aralık Salı gününe bağlayan gece kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradığı duyuruldu.

DEB'in açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Söz konusu saldırı sırasında Genel Merkez binası maddi hasara uğramış ve duvarlarına “οι φρουρoι της θρακης” (Trakya'nın Bekçileri) yazıları yazılmıştır. Partimizin yeni genel merkez binasında oluşturulan Dr. Sadık Ahmet Köşesi'nde bulunan ve partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği şüpheli kaza sırasında kullandığı araba çalınmıştır. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği aracı çalmayı kendine amaç edinen ve bundan yarar sağlamayı hedefleyen insanların ve zihniyetin olmasını ülkemiz adına son derece üzücü bulduğumuzu ifade etmek isteriz.

DEB Partisi’ni ve merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i hedef alan bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin ve kalleşçe saldırı DEB Partisi’nin ve Dr. Sadık Ahmet’in değerini ve önemini halkımız nezdinde bir kez daha hatırlatmıştır.

DEB Partisi olarak bu çirkin saldırının peşini bırakmayacağımızı, demokratik ve hukuki tüm yolları kullanarak bu olayın aydınlatılması ve saldırganların adalete teslim edilmesi için uğraş vereceğimizi belirtiriz.

Saldırının ardından yeni Genel Merkez binamıza gelen polis gerekli incelemeyi yapmıştır. Bu inceleme sonucunda söz konusu çirkin saldırının faillerinin bir an önce yakalanacağına ve adalete teslim edileceğine dair beklentimizi vurgulamak isteriz."

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın açıklaması:

Başkonsolos Akıcı’ya muavin konsoloslar Canay Kavuncu ve Davut Ocak eşlik etti. başkonsolos Akıncı ve çalışma arkadaşları DEB Partisi Genel Merkezi’nde parti genel başkanı Mustafa Ali Çavuş, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet, oğlu Levent Sadık Ahmet, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ozan Ahmetoğlu ve Hasan Hasan, ayrıca Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ahmet Kara ve BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah tarafından karşılandı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, saldırıyla ilgili olarak bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada “DEB Partisine yapılan saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hem parti mensuplarına, Batı Trakya Türk Toplumuna ve merhum Sadık Ahmet’in ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletmiş olduk. Ümit ediyoruz bir an önce bu olayın failleri bulunur ve olay aydınlatılır. Bu yöndeki çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü ümidindeyiz. Bu nahoş hatıra geride bırakılır, diye ümit ediyoruz.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş da yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “DEB Partisi camiası olarak üzücü günler yaşıyoruz. Aslında çok coşkuluyduk. Yeni bir genel merkeze taşınıyorduk. Bir Dr. Sadık Ahmet köşesi yaratıyorduk. Liderimizin vefat ettiği aracı buraya getirmiştik. Birileri rahatsız olmalı ki aracı buradan profesyonelce aldılar. Bize göre burada hedef araçtı. Çünkü o kaza elim ve şüpheli bir kazaydı. Hala aydınlatılmamıştı. Bu aracı burada sergilemek demek ki birilerini rahatsız etmiş.”

Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet de, eşinin hayatını kaybettiği, aile olarak ağır bedel ödedikleri arabanın bulunmasını istediklerini vurguladı. Işık Sadık Ahmet olayı “haneye tecavüz” olarak nitelendirdi.

Levent Sadık Ahmet ise, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’ya gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür ederek, “Yirmi yıl önce gizli ve çirkin eller rahmetli babamı elimizden alıp götürdü. Açtıkları acı ve yara çok büyük. Bu yaramız hiçbir zaman kapanmadı ve kapanmayacak. Tekrar yaramıza tuz bastılar ve hançer sapladılar. Bu olay Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybetmiş olduğu, can vermiş olduğu arabayı buradan alma operasyonudur. Biz, bu arabayı istiyoruz.” dedi.

Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi (KEERFA)'nin açıklaması:

DEB Partisi duvarlarındaki “Trakya’nın Bekçileri” yazılarının geçmişte faaliyet gösteren “Trakya’nın Şahinleri” örgütünü hatırlattığı belirtilerek, saldırganların maddi hasarın yanısıra Türk azınlığın milletvekili Sadık Ahmet’in kullandığı aracı da çaldıkları ifade edildi.

Faşist saldırganların Avrupa’da son dönemde oluşturulan İslamofobi’den cesaret aldıkları ifade edilen yazılı açıklamada, bunun Fransa’daki son seçimlerde ırkçı Lepen’in zaferinden de anlaşıldığı kaydedildi. Saldırganların, Müslüman köyünde Epitafios töreni düzenleme fikrini hayata geçiren ve bölgede önemli görevler üstlenen “yerli aşırı sağdan” da cesaret aldığı dile getirildi.

Sol parti ve grupların oluşturduğu Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi tarafından yayımlanan açıklamada bu saldırıların azınlığı korkutma ve Müslümanlar ile Hıristiyanlar arasında ayrışmaya yönelik olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca 23 – 24 Ocak tarihlerinde Irkçılık ve Faşist Tehdide Karşı Birlik Hareketi tarafından organize edilen ve Evros’da yapılacak göçmenlere destek gösterisine katılma çağrısında bulunuldu.

SİRİZA Partisi Rodop İl Örgütü'nün açıklaması:

SİRİZA Partisi Rodop İl Örgütü, yayımladığı açıklamayla DEB Partisi’ne yapılan saldırıyı kınadı. Bu tür saldırıların, bölgede geçmiş yıllarda oluşturulan uyumlu yaşama zarar verilemeyeceği belirtilen açıklamada, sözkonusu saldırının sadece provokatörce bir saldırı olarak nitelendirilebileceği ve bu nedenle de amacına hizmet etmeyeceği kaydedildi. Açıklamada olayın aydınlatılması için yetkili makamların gerekli çalışmaları yapmaları çağrısında bulunuldu.

POTAMİ Partisi'nin açıklaması:

POTAMİ Partisi, DEB Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınadı. POTAMİ Partisi Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada “Gümülcine’deki azınlık partisinin bürolarına yapılan saldırı Yunan halkının demokratik duygularına hakarettir” denildi. Partinin açıklamasında bu hareketin ‘Trakya’yı korumadığını’ tam aksine Trakya ve buradaki vatandaşların zarar görebileceği şartların oluşumuna yardım ettiği kaydedildi. Açıklamada, Yunan vatandaşlarının barışçıl yaşamına zarar vermek isteyen kişilerin yakalanıp adalete teslim edilmeleri gerektiği vurguladı.

Gümülcine Müftülüğü'nün açıklaması:

8 Aralık 2015 Salı günü Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın Partisi olan Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’deki yeni genel merkezine kimliği belirsiz kişiler tarafından hunharca bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Parti Genel Merkezi’ne maddi zararlar verilmesinin yanı sıra, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın lideri merhum Dr. Sadık AHMET’in 24 Temmuz 1995 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiği ve ondan geriye kalan önemli bir hatıra olan aracının alınması da hem onun hatırasına hem de Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yapılmış büyük bir saygısızlık ve hakarettir.

Barışa ve demokratik düşünce ve çalışmalara sığmayan insanlık dışı bu menfur saldırıyı Gümülcine S. Müftülüğü olarak şiddetle kınıyor, faillerin en yakın zamanda adalet önüne çıkarılmasını bekliyor, DEB Partisi’ne ve Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gümülcine Türk Gençler Birliği'nin açıklaması:

DEB Partisi Genel Merkezine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin biran önce yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz.

İskeçe Türk Birliği'nin açıklaması:

Dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce DEB Partisi yeni Genel Markez binasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin bir an önce yakalanmalarını temenni ediyoruz.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin açıklaması:

Gümülcinede bulunan Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin yeni genel merkez binasına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıda bulunulmuştur.

B.T.A.Y.T.D. olarak bu saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin yetkili makamlarca bir an önce yakalanması ve yargılanarak hak ettikleri cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin açıklaması:

Yönetim Kurulu D.E.B. Partisine yapılmış olan saldırıyı Müslüman – Türk Azınlığın kendisine yapılmış bir hareket olarak görmektedir.

Bu saldırıyı şiddetle kınarken faillerin bir an once bulunmasını ümit etmekteyiz.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu'nun açıklaması:

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın siyasi partisi Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’deki yeni Genel Merkez binasına saldırı düzenlendi. Birlik gazetesinin haberine göre, dün gece adı yeni duyulan “Trakya’nın Bekçileri” isimli örgüt üyeleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda, parti binasının camları kırılırken partinin kurucusu ve azınlığın önderi merhum Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği kazada kullandığı araba da binanın garajından çalındı.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF Yönetim Kurulu ve Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türkleri adına DEB Partisi Genel Merkezi’ne yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, partimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Batı Trakya’da azınlıkla çoğunluğun barış içerisinde bir arada yaşamasından rahatsızlık duyanların bu tür saldırılarla hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını, azınlığımızın bölgede nifak tohumları ekilmesine kesinlikle izin vermeyeceğini çok iyi bilmelerini istiyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenlerin Yunan makamları tarafından en kısa sürede yakalanıp yargı önüne çıkartılmalarını ümit ediyoruz. açıklamasında bulundu.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin açıklaması:

Batı Trakya Türklerinin dün olduğu gibi bu günde kazanılmış hakları ve hukuk çerçevesinde sürdürdüğü haklı mücadelesini, hiçbir güç veya unsur yolundan çıkartamayacak veya karalayamayacaktır.

Yeni yerine taşınma hazırlıkları yapan Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin düzenleme aşamasındaki yeni Genel Merkezine dün gece kendilerini “Trakya’nın Bekçileri” diye adlandıran karanlık bir grup tarafından elim bir saldırı düzenlendiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu saldırıda Batı Trakya Türklerinin sembol ismi, DEB Partisi kurucusu, liderimiz merhum Dr. Sadık Ahmet adına oluşturulmaya çalışılan bölüme ve genel merkezin diğer alanlarına büyük zarar verilmiş ve liderimizin ailesi ile birlikte maruz kaldığı elim trafik kazasını geçirdiği araç çalınmıştır.

Batı Trakya Türkleri için manevi değeri ölçülemeyecek olan liderimizin aracı yerinden ancak bir vinç aracılığı ile kaldırılabileceği gerçeği ile yapılan saldırının ne kadar planlı olduğu ve Batı Trakya Türkleri arasında infial yaratmak için yapıldığı bir gerçektir.

Fakat Batı Trakya Türkleri tarihin her döneminde olduğu gibi yine sağ duyu ile hareket edecek, bu haksız tahriklere kapılmayacak ve kendilerinin çekilmeye çalışıldığı ateş çemberinin içine girmeyeceklerdir.

Yetkili mercilerden acilen olayı aydınlatmalarını ve suçluları adalet önüne çıkarmalarını beklediğimizi beyan eder, Batı Trakya Türklerine bir kez daha sağ duyu içinde hareket etmeye ve haksız tahriklere kapılmayarak kazanılmış haklarının haklı mücadelesine sonuna kadar hukuk çerçevesinde mücadeleye davet ederek, geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Rodop-Evros S.Ö.P.A. Derneği'nin açıklaması:

"Rodop-Evros İleri S.Ö.P.A. Mezunları Öğretmenler Derneği, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’de bulunan yeni Genel Merkez binası kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından saldırıya uğramıştır.

Böyle bir olayın yaşanması bizleri sadece rahatsız etmekle kalmamıştır. Yapılan bu menfur saldırılar halkımızın gerçekleri daha net görmesine neden olmuştur. Bu saldırıları yapanların amacı şiddet ve kaos ortamı oluşturmaktır. Huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce çok düşündürücü ve manidardır.

Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Herkes ve her kesim siyasi partilerin düşüncelerine saygı duymalıdır. Siyasi partinin düşüncesi, fikri ne olursa olsun kendini demokratik sistem içerisinde görebilmesi ve ifade edebilmesi demokrasinin ilerlemesi anlamında çok önemlidir. Siyasi partilere yönelik yapılan saldırılarıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu ülkede ve bölgede herhangi bir gerginlik ve şiddetin yaşanmasını istemiyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması en büyük temennimizdir.

BAKEŞ'in açıklaması:

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisinin Gümülcine’de bulunan yeni Genel Merkez binası kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından saldırıya uğramış, merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği trafik kazasında kullandığı aracı çalınmıştır.

Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) olarak bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin yetkili makamlar tarafından bir an önce yakalanıp adalet önüne çıkartılmalarını temenni ediyoruz.

İskeçe Ticaret ve Sanayi Odası Azınlık Mensubu Yönetim Kurulu Üyelerinin açıklaması:

7 Aralık Pazartesi gecesi Gümülcine’de DEB Partisinin merkez binasına yapılan saldırıyı üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Demokrasinin beşiği olan ülkemiz Yunanistan’da demokrasiyi hala içlerine sindirememiş olan insanların var olduğuna maalesef şahitlik etmekteyiz.

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle kınadığımızı belirtir, faillerin de bir an önce bulunup Yunan adaletine teslim edilmelerini temenni ederiz.

Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği'nin açıklaması:


Batı Trakya Türk azınlığının tek siyasi partisi olan ve vatanımız diye tanımladığımız Yunanistan'da demokrasi çerçevesi içerisinde hak arama mücadelesi vermeye çalışan Dostluk Eşitlik Bariş Partisi'ne yapılan bu çirkin saldırıyı, çağdaş toplumlara yakıştıramıyor ve şiddetle kınıyoruz.

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği (BTCDGD)'nin açıklaması:

BTCDGD olarak 8 Aralık 2015 tarihinde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın ilk resmi partisi olan Dostluk Eşitlik Barış Partisi’nin genel merkezine yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, partimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken bu saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin ivedilikle bulunup yargı önüne çıkartılmasını ve gereken cezalara çarptırılmasını temenni ediyoruz.

İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (BİHLİMDER)'nin açıklaması:

DEB Partisi Genel Merkezine yapılan çirkin saldırıyı BİHLİMDER olarak esefle kınıyor, faillerin bir an önce bulunup adalete teslim edilmesini ve adaletin tecelli etmesini bekliyoruz.

Çınar Derneği'nin açıklaması:

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, taşınma hazırlıkları yaptığı yeni Genel Merkezine kendilerini "Trakya'nın Bekçileri" diye adlandıran karanlık bir grup tarafından provokatif bir saldırı düzenlendi. Bu saldırıda Batı Trakya Türklerinin sembol ismi, DEB Partisi kurucusu, merhum dava insanımız Dr. Sadık Ahmet adına oluşturulmaya çalışılan bölüme ve genel merkezin diğer alanlarına büyük zarar verilmiş ve Sadık Ahmet'in elim trafik kazasını geçirdiği araç çalındı.

Batı Trakya Türkleri için manevi değeri büyük olan Dr. Sadık Ahmet'in aracı yerinden ancak bir vinç aracılığı ile kaldırıldığı gerçeği ile yapılan saldırının ne kadar planlı olduğu ve Batı Trakya Türklerini tahrik etmek için yapıldığı ortadadır. Belli ki, bölgemiz, karanlık güç odakları tarafından istenmeyen mecralara sokulmak isteniyor. Ancak insanlarımız her zamanki sağduyularıyla bu oyunlara gelmeyecektir. Bu konuda en ufak tereddüdümüz yoktur.

Bu menfur saldırıyı kınadığımızı beyan eder, yetkili mercilerden acilen olayı aydınlatmalarını ve suçluları adalet önüne çıkarmalarını bekliyoruz.

ETİKETLER : DEB Partisi
Diğer BALKANLAR haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı