Genel Başkan Bilgi: 17 ülke, 37 bölgede 153 teşkilatımız var

Genel Başkan Bilgi: 17 ülke, 37 bölgede 153 teşkilatımız var

ÜSKÜP

 

Uluslararası Demokratlar Birliği (UİD) Makedonya bölge teşkilatının Üsküp’te düzenlediği olağan kongresine katılan Genel Başkan Bülent Bilgi, UID’in büyümeye devam ettiğini söyledi. Bilgi, Avrupa’nın 17 ülkesindeki 37 bölgesinde 153 il teşkilatıyla hizmet verdiklerini vurguladı.

 

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan kongrede, Salih Utaş yeniden UİD Makedonya bölge teşkilatı başkanlığına seçildi.

Çalışmalarından dolayı Utaş’ı ve ekibini kutlayan Bilgi, “Önümüzdeki süreçte teşkilatımız sadece Avrupa’da değil Avrupa’nın dışında da faal olacaktır. Bu yüzden ismimizdeki ‘European’ ve ‘Turkish’i kaldırdık.  Uluslararası ve Avrupa dışında da faal olacağız. Sadece Türk kökenli insanlara değil gönül coğrafyamıza ve gayrimüslimlere de hitap edecek bir teşkilat olarak ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEKSİNİZ

 

 

UİD’nin ana hedeflerinin ise değişmediğine dikkat çeken Bilgi, “İnsanlarımızın bulundukları ülkelerde artı değer olmalarını önemsiyoruz. O ülkelere her alanda değer katmalarını destekliyoruz. Bunun yanında bulundukları ülkelerle Türkiye arasında köprü fonksiyonu kurmaları da öncelikli hedeflerimiz arasnda” ifadelerini kullandı.

 

 

 

UİD’nin Makedonya Bölge Teşkilatı Başkanı Salih Utaş, genel merkezden alacakları destekle Kuzey Makedonya’da kültürel, sanatsal, siyasal birçok faaliyet gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

 

 

Genel kurulu çok sayıda davetli ilgiyle izledi.

 

 

Anahtar Kelimeler: Bülent Bilgi, UİD, Üsküp, Makedonya