Fildişi'nin Türk Ahmet'i

Fildişi'nin Türk Ahmet'i

İstanbul'da iksisat eğitimi gören Fildişi Sahili'nden Firez Ahmet, Erasmus kapsamında geldiği Almanya'da da Türkleri arayıp buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayranı olduğunu belirten Ahmet, “Türkler yardımsever bir millet. Bu kahraman milletin dilini konuş

Bundan yedi yıl önce İstanbul'a gelen Firez Ahmet, Türkçe öğrenmeye başladı. Türklerden gördüğü ilgiden son derece memnun kalan Ahmet, daha sonra Türkiye'ye yerleşmeye karar verdi. Önce liseyi okudu, sonra üniversiteye başladı. İksisat eğitimi gören Ahmet, yüksek lisansını da yine İstanbul'da yapmaya kararlı.

 

“Yedi yıldan sonra az buçuk Türk oldum” diye konuşan Firez Ahmet, Almanya'ya gelir gelmez yine Türkleri bulup, burada yaşayan Türklerle de dostluk ilişkileri kurdu. Türkleri çok sevdiğini söyleyen genç, “Nisan'dan beri Witten Üniversitesi'nde İksisat eğitimi görüyorum. Erasmus bağlamında geldim. Bitince yine İstanbul'a dönecaeğim. Bu yıl da Ramazanı Almanya'da yaşayan Türk kardeşlerimle birlikte geçiriyorum” dedi.

 

TÜRKLERİ TAKTİR EDİYORUM


Türkiye'de yaşamaktan mutlu olduğunu kaydeden Firezs Ahmet, “Az çok Türk olduk, yedi seneden sonra güzel insanlarla taıştım, burada olmaktan memnununum. Almanya'daki Türk milletine, inşallah Allah onlara çok yardım etsin ki onlar da diğer insalara yardım edebilsinler. Çünkü başka milletler bir yere gelince başka milletleri düşünmüyor. Daha çok Türkler bunu yapıyor. Bu da çok taktir edilecek bir şey. O yüzden ben Türkleri seviyorum. Türkçe biliyor olmaktan da memnunum. O kahramanların dilini de biliyorum diye mutluyum” diye konuştu.

 

TÜRKLERE TAVSİYEM


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duyduğu hayranlığı da dile getiren Firez Ahmet, “Önümüzdeki seçimlerde Türk milletine tavsiyem, iyi tartarak seçimlerini yapsınlar. Erdoğan, iyi yönleri çok fazla olan bir insan. Ona göre bir karar versinler” dedi.

Anahtar Kelimeler: