Dünya basını erken seçim kararını böyle gördü!

Dünya basını erken seçim kararını böyle gördü!

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün partisinin grup toplantısında erken seçim çağrısından sonra bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Erdoğan ve Bahçeli arasında kritik bir görüşme yapıldı. Bahçeli ile yarım saat süren toplantısının ardından kurmaylarıyla da

İşte dünya basının 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerle ilgili son dakika olarak geçtikleri haberler:

 

CNN International, manşetten duyurduğu haberinde 'Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararı aldığını açıkladı' ifadeleri kullanıldı.

 

Yunanistan'ın Ekathimerini gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafıyla son dakika duyurduğu haberinde, "Türkiye 24 Haziran'da erken seçime gidiyor" başlığını kullandı.

 

Fransız gazetesi Le Figaro yine manşetten ve son dakika olarak duyurduğu haberinde 'Erdoğanaçıkladı, Türkiye 24 Haziran'da erken seçime gidiyor' ifadelerini kullandı.

 

Alman Die Welt gazetesi, Beştepe'de gerçekleşen zirveye geniş yer ayırırken, 'Erdoğan, 24 Haziran'da erken seçime gidileceğini açıkladı' başlığını attı.

 

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, Erdoğan'ın açıklamasını son dakika gelişmesi olarak verirken, "Erdoğan geçmiş dönemde erken seçim iddialarını yalanlamıştı. Fakat konuşmasında Suriye ve Irak'taki belirsizliklerin erken seçimi gerekli hale getirdiğini dile getirdi" ifadeleri kullanıldı.

 

İtalya'nın La Stampa gazetesi, son dakika olarak duyurduğu haberinde 'Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçimleri 24 Haziran'a alındı' ifadeleri yer aldı.

 

Hollanda merkezli gazete De Telegraaf, 'Türkler önümüzdeki yaz sandık başına gidiyor' başlığını attı.

 

Avusturya'nın Kurier gazetesi de son dakika olarak duyurduğu haberinde 'Türkiye erken seçime gidiyor' manşeti attı.

 

Alman Bild gazetesi, son dakika olarak duyurdu haberinde 'Erdoğan yeni seçim tarihini açıkladı' başlığını attı.

 

İngiltere'nin köklü gazetesi The Guardian, 'Erdoğan, Türkiye'yi 24 Haziran'da seçime götürüyor' ifadelerini kullanırken, yeni sistemin bir an önce devreye sokulması isteniyor bilgisi paylaşıldı.

 

Reuters haber ajansı 'son dakika' haberi olarak duyurduğu haberde 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 24 Haziran'da erken seçime gideceğini açıkladı' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: