Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'ın girişimiyle skandal olay çözüldü!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'ın girişimiyle skandal olay çözüldü!

ANKARA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral’ın ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), kanalıyla “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” etkinliğinin izni iptal etti.

 

İptal işlemleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'ın da girişimleriyle çözüldü.

 

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, MEB Yenilik ve Eğitim  Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretim  yılı ikinci dönemini kapsayan ve öğrencilerin gönüllü katılım esası dikkate  alınarak onay verilen "Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası" etkinliğinin izni iptal  edildi.

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; Milli Eğitim Bakanlığımızın çocuk yogası uygulamasını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Hinduizm kaynaklı ve Budizm ve Jainizm’de de çeşitli uygulamaları olan ve de ne ülke nüfusumuzun neredeyse tamamının inancı olan İslam Dinimizde ne de binlerce yıllık kültürümüzde yeri olmayan bir uygulamanın gelecek nesillerimiz üzerinde olumsuz etkileri olabilecek bir şeydir. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Konu ile ilgili olarak yazının altında imzası olan Genel Müdürümüze tepkimi dile getiren mail yolladım. Hepimiz beşeriz. Hata yapabiliriz.  Bu durum devlet yönetimi kademesinde olanlar için de geçerlidir.

 

Hatayı kabul ederek; hatadan vazgeçmek en büyük erdemdir. Konuyu Sayın Bakanımıza da ilettim. Kendisi gerekenin yapılacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanımıza hassasiyeti için teşekkür ediyorum.

 

Ne olmuştu?

Ece Vahapoğlu, YEĞİTEK'ten okullarda "çocuk yogası" etkinliği yapmak  üzere izin istemiş ve öğrencilerin gönüllü katılımı esası şartıyla 2018-2019  eğitim öğretim yılının ikinci dönemini kapsayan bir onay almıştı.

Anahtar Kelimeler: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'ın girişimiyle sk