Başkan Çiğdem Kadınlar Günü Etkinliğine katıldı

Başkan Çiğdem Kadınlar Günü Etkinliğine katıldı

GÜMÜLCİNE

 

DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu Batı Trakya Türk Kadın Platformu’nun “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” vesilesi ile 2 Mart Cumartesi akşamı Gümülcine`de  düzenlediği etkinliğe katıldı.

Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu’na DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Refika Adem,Genel Sekreter Yeşim Hasan, Kadınlar Kolu Başkanı Duygu Mustafa, MYK üyeleri Mukaddes Sadık ve Aysun Kara eşlik ettiler.

Etkinlikte söz alan  Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ‘’Çok kıymetli Batı Trakya Müslüman Türk kadınları hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Yakın zamanda teslim aldığım bu kutsal emaneti üstlenmiş olmaktan dolayı bir Batı Trakya Türk kadını olarak şeref duyuyorum. Dostluk Eşitlik Barış Partisi her daim kadının gücüne inanmıştır. Çünkü Kadın annedir, kadın eştir, kadın evlattır, kadın kutsaldır, kadın liderdir kısaca kadın yaşamdır. Kadın başlı başına bir güçtür ancak birlikte çok daha güzel cok daha güçlüyüz. Bu akşam buradaki birlikteliğimizin her alanda var olmasını temenni ederim. Batı Trakya Türk kadınının siyasi alanda da gücünü kanıtlaması gerektigine inanıyorum. Erkek korkunca kadın cesaretinden utanırmış! Bu vesileyle tüm kadınların başta da Batı Trakya Türk kadınının gününü kutlarım. Başta Sevil Şerifoglu ve bütün Kadın Platformu’na bu güzel geceyi düzenledikleri için teşekkür ederim. Hepinize iyi eğlenceler dilerim’’ diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Ayrıca gecede DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet de konuşma yaptı ve Batı Trakya kadınları ile olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek herkesin Kadınlar Günü’nü kutladı.

DEB Partisi şimdiden tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlar, Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu’nda kadınlarımızın son yıllarda sosyal hayatın her alanında daha fazla yer almalarını görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isteriz.

Anahtar Kelimeler: Başkan Çiğdem Kadınlar Günü Etkinliğine katıldı