Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu (Genç ASİP)

Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu (Genç ASİP)

 

Genç ASIP - Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu bir sivil toplum kuruluşu olup Şubat 2018 tarihinde Tolga Özgül tarafından Köln kentinde kuruldu.

 

Genç ASİP şu anda; Kuzey Ren-Vestfalya, Bayern, Baden-Württemberg ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde temsilciliklere sahiptir. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde Bonn, Bad Honnef, Dortmund, Duisburg, Mülheim an der Ruhr, Köln ve Marl kentlerinde dernekleşme sürecini tamamlamıştır. 

 

 

Baden-Württemberg eyaletinde bir şehir derneği ve Karlsruhe'de eğitim merkezi ile temsil ediliyoruz. Kısa bir zaman önce Bavyera eyaleti Münih kentinde şehir derneğimizi kurduk. Aşağı Saksonya eyaleti Diepholz'da bir şehir derneği kurarken aynı zamanda Hannover kentinde bir dernek kurulması  planlanıyor. 

 

 

Gelecek aylarda Avrupa Genç Sivil İnisiyatif Platformu; Württemberg, Hessen ve Berlin gibi eyaletlerde genişlemek ve yeni dernekler kurmayı planlıyor. 

 

 Avrupa Genç Sivil İnisiyatif Platformu dernek çalışmalarının yanı sıra Türk-Alman ilşkilerini güçlendirmek ve geliştirmek amacıyla ülke çapında seminerler verilecek ve projeler organize edilecek. Bu amaçla genç göçmenler politik, toplumsal ve sosyal olarak eğitilecek.

 

Bunun yanında gençlerin problemlerini çözmek ve endişelerini gidermeye çalışıyoruz. 

 

Avrupa Genç Sivil İnisisiyatif Platformu sosyal kaygılar söz konusu olduğunda ayrışmak yerine, birleştirici olarak sorunlara çözüm odaklı yaklaşır. Genç ASİP politikadan bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur ve politik hiç bir görüşe bağlı kalmadan kendi savunduğu görüşü dile getirir. 

 

Genç ASİP'in bir diğer ağırlık noktasıda Almanya'da yaşayan göçmenlerin siyasal katılımlarıdır. Bu konuda sadece Türk toplumuna değil, Almanya'da yaşayan tüm göçmen toplumlarına odaklanıyoruz. 

 

Ayrıca toplumsal katılımı sağlamak amacıyla  projelerimiz aracılığıyla hayır işlerine büyük ve önemli bir katkı yapıyoruz. 

 

 

Anahtar Kelimeler: Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu (Genç ASİP)