Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar
POLAT & HUMANN GmbH

Kim Gavur Kim Müslüman?


Ahmet İncel

Gazetelerin yazdığına göre, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e Diyanet Vakfı’nın bütçesinden 1 milyon TL’ye Mercedes S500 model makam aracı alındı. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, aracın Diyanet Vakfı bütçesinden değil, devlet bütçesinden alındığı vurgulandı.

Mütevazılığıyla bilinen, hatta Ankara'da lüks bir araç yerine nispeten daha mütevazı bir aracı seçen Papa 1. Francesco, İstanbul 'da makam otomobili olarak Renault Clio modeli istemişti. Vatikan'da Fiat Albea marka otomobil kullanan Papa'nın bu talebi Türkleri hem şaşırtmış hem de yerine getirilmişti.

Kim gavur kim Müslüman?
Türkiye’de tüm Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin karşı kararlarına rağmen zorunlu olan din dersi, Sünni temele dayandırılarak tüm diğer grupları yok saymaktadır. Hele yirmi milyona yakın Alevinin öğretisini yok sayan sistem, Demokratik Eğitimciler Sendikası Başkanı Gürkan Avcı’nın din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde Alevilik ile ilgili bölümlerin geliştirilmesi önergesini bile kabul etmedi.

Federal Almanya’da da din dersi bir şekilde zorunlu, fakat çocuğunuzu din dersine göndermek istemiyorsanız, ahlak dersine girmek zorunda. Din dersleri Katolik ve Protestan gibi dini gruplar için olmasının yanı sıra, Müslüman çocukları Hristiyanlıya zorlanmadan İslam dersleri de verilmektedir. Son yıllarda bazı eyaletlerde Alevilik dersleri de resmen verilmeye başladı.

Kim gavur kim Müslüman?
Uluslararası Şeffaflık Örgütü (Transparency International-IT) tarafından 2014 Dünya Yolsuzluk Algısı Endeksi açıklandı. IT’nin raporunda Türkiye 175 ülkede yapılan araştırmalar sonucunda 64’üncü sırada yer aldı. Spiegel dergisinde yer alan haberde, geçtiğimiz yıl 53. sırada olan ve son yıllarda dindar toplum yaratılma çabalarıyla dikkati çeken Türkiye’nin 11 sıra birden yolsuzlukta yükselmesi dikkati çekti.

Rapora göre, en az yolsuzluğun görüldüğü ülke Danimarka oldu. En az yolsuzluğun görüldüğü ülkeler sıralamasının ilk onunda Danimarka’yı Yeni Zelanda, Finlandiya, İsveç, Norveç, İsviçre, Singapur, Hollanda, Lüksemburg, Kanada ve Avustralya izledi.  Almanya ise 12. sıradaki yerini korudu.

Kim gavur kim Müslüman?
Ben bu işin içinden çıkamadım,  buyrun siz karar verin, sorun nerede?

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar