Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Avrupa'daki Türklerin oy vermesi engellenmeye çalışıldı

AK Parti'nin Avrupa kolu olarak faaliyet gösteren UETD'nin Genel Başkanı Sırakaya, "Avrupa ülkelerinde oy kullanmaya çalışan vatandaşlarımızın oylarını vermesi engellenmeye çalışıldı" dedi.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

AK Parti'nin Avrupa kolu olarak faaliyet gösteren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için Avrupa'da yaşanan seçim sürecini ve katılım oranını AA muhabirine değerlendirdi.

 

Bu süreçte yaşanan olayları çok fazla ön plana çıkarmaktan kaçındıklarını belirten Sırakaya, "Avrupa'da maalesef terör örgütleri yandaşları tarafından bu seçim sürecinin bir şekilde engellenmeye çalışıldığı, provoke edilmeye çalışıldığı birçok olayla karşılaştık, biz bunu seçim sürecine herhangi bir şekilde halel gelmesin diye olabildiğince yansıtmamaya çalıştık" ifadesini kullandı.

 

Sırakaya, yaşananlardan örnekler vererek, "Brüksel'de sandık başında maalesef ciddi bir olay yaşandı. Brüksel sandık görevlisi bir arkadaşımızın aracı kundaklandı. Hollanda'da seçim mahalline gönüllü olarak vatandaşlarımızı taşıyan bir vatandaşımız darp edildi, arabası saldırıya uğradı. Dün Fransa'nın Nantes şehrinde tekrar terör örgütleri yandaşları tarafından konsolosluğa doğru bir yürüyüş gerçekleştirildi. Avrupa ülkelerinde oy kullanmaya çalışan vatandaşlarımızın korkutulmaya, sindirilmeye çalışıldığı, oylarını vermeye engel olunmaya çalışıldığı bir süreci yaşadık." değerlendirmesinde bulundu.

"Engelleme çabalarına rağmen vatandaşlarımız sandığa sahip çıktılar"


Yurt dışında kullanılan oy oranını da değerlendiren Sırakaya, "Tüm engelleme çabalarına rağmen vatandaşlarımız akın akın heyecanlı bir şekilde sandığa sahip çıktılar.

 

Dün itibarıyla 1 milyon 400 bin vatandaşımızın oy kullanmış olduğu bir sürece şahitlik ettik. Bu şu ana kadar yurt dışındaki vatandaşlarımızın oy kullanma hakkını elde ettikten sonraki en yüksek katılımın sağlandığı bir süreç oldu. Bu rakam yurt dışındaki katılım oranının yüzde 47 olduğunu gösteriyor." dedi.

 

Gümrüklerde oy kullanma işleminin 16 Nisan'a kadar devam edeceğini hatırlatan Sırakaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

''Avrupa'nın hemen hemen her ülkesinde Paskalya tatiline girilmiş olması münasebetiyle vatandaşlarımızın birçoğu tatillerini ülkelerinde geçirme arzusu içinde olacaklardır. Türkiye'de yaşanılacak bu demokrasi bayramına bir şekilde şahitlik etme arzusu içinde olacaklardır. Dolayısıyla biz son hafta içerisinde 50 ile 100 bin arasında vatandaşımızın da ülkemize giriş yaparken oyunu kullanacağını tahmin ediyoruz. Bu öngörümüz gerçekleşecek olursa yaklaşık olarak bir buçuk milyon kişilik bir kitlenin oy kullanmış olduğunu göreceğiz. Bu yüzde 50'lerin üzerinde bir katılım anlamına geliyor."

ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı