Erdem Emeklilik - Ersin Konar
Erdem Emeklilik - Ersin Konar vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı   pet shop  
POLAT & HUMANN GmbH

Hollanda Dışişleri Bakanı zeytin dalı uzattı

Merkezi Hollanda’nın Den Bosch şehrinde Edelstaal Group İnternational kuruluşunun 37. Yılı etkinliğinde konuşan Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders barış için zeytin dalı uzattı.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı  

37. Yıl etkinliğine Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, milletvekili Michiel Servaes, milletvekili adayı Emine Bozkurt, NETUBA (Hollanda – Türkiye İş Konseyi) yöneticileri, ve sivil toplum kuruluşların üyeleri katıldılar.

 

Edelstaal Group 37. Yıl etkinliğinde açılış konuşmasını yapan yönetim kurulu başkanı Turgut Torunoğulları, “Siyasal, ekonomik ve kültürel alandaki çalışmalarımızın 400. Yıldönümünü muhteşem şekilde kutladık. İki ülke arasında ticari ilişkilerden asla kopma olmamalıdır. Burada yaşayan 460 bin Türk vatandaşı, binlerce yüksek eğitim alan gençlerimiz, siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz ve girişimcilerimiz her ülkenin kalkınmasında büyük faydalar sağlamıştır.

 

2015 yılının verilerine göre iki ülke arasındaki ticaret hacmi 6 milyar 100 milyon dolara ulaşmıştır. Hollanda’nın Türkiye ihracatı 3 milyar 200 milyon dolar civarında olmuştur. Türkiye’nin Hollanda’ya sattığı 2 milyar 900 milyon civarındadır.

 

Türkiye’deki Hollanda firma sayısı 2564. Hollanda 2002-2015 yılları arası Hollanda’dan Türkiye’ye yapılan yatırım tutarı 21 milyar dolardır. Hollanda’daki Türk girişimci sayısı 23 bin civarındadır. Türkiye’nin Hollanda’daki yatırımı 9 milyar dolar civarındadır. Türkiye’nin en fazla yatırım yaptığı ülke Hollanda’dır.

 

Son yaşanan üzücü olayların tekrar yaşanmamasını diler ve iki ülke arasındaki birlikteliğin devamını temenni ederiz” dedi.

 

Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders konuşmasında, “Beni bu etkinliğe davet ettiğiniz için teşekkür ederim, Türk misafirperverliğini bana bir kez daha yaşattınız. Aramızdaki dostluklar yıllar öncesine dayanmaktadır. Yıllar önce arabamla izine gittiğimde ta Kars şehrine kadar ulaştım, uzun uzun Türkiye’yi dolaşmıştım. Yemeklerinizin tadını, lezzetini unutamıyorum. Son günlerde gelişen olaylara gelince; ben Hollanda’da yerli yabancı herkesin bakanıyım. Yabancıların çoğunun Hollanda vatandaşı olması sebebiyle oylarını kullanıyorlar, ben onların oylarıyla milletvekili ve bakan oldum. Her ülkenin uyulması gereken kuralları vardır. Bu kurallara kanunlar çerçevesinde hepimiz uymak zorundayız. Uyulmadığı zaman bazı provokatörlerin de devreye girmesiyle cumartesi gecesi Rotterdam şehrindeki istenmeyen olaylar yaşanabiliyor.

 

Türkiye Dışişleri Bakanı, mevkidaşımı aradım diyalog içerisinde çözmek için, fakat sayın Mevlüt Çavuşoğlu CNN Türk kanalında ateş püskürerek, iddialı şekilde konuşarak adeta rest çekiyor. Ben Hollanda’ya gideceğim, kimse beni alıkoyamaz diyordu. Bir türlü diyaloğa giremedik. Müsaade alınmayınca uçakta indirilmedi. Aileden sorumlu bakan için Hollanda’daki Türk yetkililer iyi organize edemediler, Hollanda’daki müsaade ile ilgili kanunları iyi biliyorlardı, müsaade almadan salonlarda konuşmak istediler. Müsaadeleri olmayınca da Hollanda emniyeti konuşmasına izin vermedi.

 

Hollanda ve Türkiye arasındaki gerginliği, krizi sert, rencide edici açıklamalar yaparak tırmandırmamak lazım. Buradan diyalog çağrısı yapıyorum. Seçim sonrası tekrar bir araya gelerek sorunlarımızı çözmeliyiz, dostluğumuzu ve ekonomik ilişkilerimizi devam ettirmeliyiz. Hollanda’da yaşayan Türklerin tedirgin olmasına gerek yok. Sizler Hollanda’nın vatandaşısınız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Mustafa Koyuncu - Den Bosch / Hollanda
ETİKETLER :
Diğer AVRUPA haberleri
Köşe Yazarları
Tüm Gazete Manşetleri Oku
E-Mail Bülten Kaydı
Kanal Avrupa
sanalbasin.com üyesidir
Nur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Evden Eve Nakliyat Cerrahoğlu Naliyat olarak gebze evden eve nakliyat, gebze nakliyat, gebze nakliye, gebze eşya depolama, sektörunde hizmet vermektedir.Gebze Evden Eve Nakliyat
Avrupa\'nın Sesi Haber Portalı
© Copyright 2016 Avrupanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazisoft Haber Yazılımı alt yapısı ile Eyüp Hacıyakup tarafından yapılmıştır.
TÜRKİYE
Türkiye Haberleri
BALKANLAR
Batı Trakya Online
Batı Trakya Haberleri
AVRUPA
Avrupa Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri
Online kullanıcılar vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   jartiyer takımı   sex shop   sex shop   işitme cihazı